Ulubione książki dzieci – top 10

Wspólne czytanie to najpiękniejszy czas, jaki możemy zaoferować najmłodszym. Niektóre historyjki pozostaną w pamięci, a malec z przyjemnością będzie do nich wracał. Ulubione książki dzieci to bowiem lektury, kryjące w sobie wartościową treść i wyjątkowych bohaterów.

Już dawno dowiedziono, że czytanie ma bardzo korzystny wpływ na rozwój dzieci. Najmłodszym trzeba czytać na głos, a gdy opanują umiejętność samodzielnego czytania, oferować ciekawe książki. W ten sposób ułatwimy naukę pięknego wypowiadania się, tworzenia poprawnych wypowiedzi, rozbudzimy wyobraźnię młodego człowieka i będziemy wskazywać wspaniały sposób na mądre spędzanie czasu wolnego. Bezcenne jest również zacieśnianie emocjonalnej więzi, które ma miejsce w trakcie wspólnej lektury. Oczywiście korzyści płynących z obcowania dzieci z literaturą jest cała masa. To dlatego musimy pamiętać, by na etapie dorastania, w otoczeniu dziecka,  nie zabrakło wartościowych książek.

Ulubione książki dzieci to takie, które pozostają w pamięci. Wyjątkowi bohaterowie, ciekawa historia, czy piękne ilustracje, sprawiają, że malec wielokrotnie chce do nich wracać. Treść, która porusza i  emocjonuje, budzi w młodym umyśle wiele refleksji. Z całą pewnością, tego rodzaju ważne przemyślenia związane z konkretną lekturą, utrwalą się i zaprocentują. Ulubione książki dzieci to przecież nie tylko przyjemna odskocznia od codzienności, ale także nauka połączona z zabawą.

Dlaczego warto czytać dzieciom?

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/dlaczego-warto-czytac-dzieciom/

Rodzice i opiekunowie powinni chcieć poznać najbardziej lubiane i najchętniej czytane przez młodych czytelników książki. Dzięki temu wybór lektur, które warto podarować malcowi, nie będzie nastręczał trudności. Wiedząc, że na rynku wydawniczym znajdziemy tysiące tytułów, ciekawe wskazania zawsze powinny zwracać naszą uwagę. Poznajmy więc ulubione książki dzieci. Jest to 10 wyjątkowych książeczek.

Dzieci podobnie jak dorośli miewają różne zainteresowania i potrzeby. Właśnie dlatego każda z zaprezentowanych książeczek jest na swój sposób niezwykła.

Ulubione książki dzieci to przede wszystkim bajki ze zwierzętami.

„Wyjątkowi są wśród nas” to zbiór opowiastek, w których napotkamy mnóstwo milusińskich przyjaciół. Czytając kolejne historie, poznamy między innymi wychowanego świerszcza, misia Grizliego, czy cudacznego Pomaludka. Nie jest to jednak typowa bajeczka z szeregiem niespotykanych postaci. Ukryty został w niej bowiem bardzo ważny przekaz. W nietypowy sposób zostaje poruszony temat tolerancji i akceptacji. Odbiorcy uświadomią sobie, że choć wszyscy różnimy się od siebie, nikt nie jest gorszy. Te bajki czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Nie zabraknie dobrej zabawy, ale i momentów bardzo poważnych. Warto, by przesłanie książeczki poznały dzieci oraz ich rodzice.

http://www.psychoskok.pl/produkt/wyjatkowi-sa-wsrod-nas/

Ulubione książki dzieci to również takie, które można ozdabiać.

Dla każdego młodego człowieka szansa, by ubarwić czytaną historię, jest niebywale atrakcyjna. „Historyjki dla dzieci w języku polskim i angielskim. Część II – kolorowanka” ułatwia naukę języka angielskiego. Wewnątrz znajdują się historyjki uczące podstawowych słówek, zwrotów i zdań. W trakcie poznawania treści, malec może kolorować dopełniające ciekawe opowiastki ilustracje. Ulubione kolory z pewnością ułatwią zapamiętywanie. Na tę książeczkę warto zwrócić szczególną uwagę, bo nauka języka angielskiego obowiązuje w przedszkolach i szkołach. Im wcześniej malec zacznie zaznajamiać się z obcojęzycznymi zwrotami, tym łatwiej przyjdzie mu nauka.

http://www.psychoskok.pl/produkt/historyjki-dla-dzieci-jezyku-polskim-angielskim-czesc-ii-kolorowanka/

Ulubione książki dzieci to często takie, których narratorem jest inne dziecko.

Poczucie, że historię opowiada rówieśnik, wpływa na zainteresowanie książką. „Przygody Wiki” to historyjka opowiadana przez małą Wiktorię. Dziewczynka, która będzie wypoczywać na działce u dziadków, zachęca wszystkie dzieci do wspólnego spędzania czasu. W miłym gronie przyjemniej będzie poznawać przyrodę. Uważni z pewnością dostrzegą wiele pięknych szczegółów. Wiktoria przekona też dzieci, jak miła może być szkoła. Wraz z nią będziemy mogli na przykład obejrzeć szkolną salę. Posłuchamy też o ciekawych pasjach, a wszystko to poprzez wierszowany tekst,  który z łatwością się czyta.

http://www.psychoskok.pl/produkt/przygody-wiki/

Ulubione książki dzieci to, jak wiemy przede wszystkim baśnie.

To pozycje, na których od dziesiątek lat wychowują się całe pokolenia. „A właśnie, że baśnie” to doskonała książka dla dzieci do czytania. Wyjątkowość bajek i baśni będzie mógł poznać każdy czytelnik.  Magii, tajemniczości i przedziwnych zdarzeń nie zabraknie. Najmłodsi będą mogli przekonać się, co dzieje się w dziecięcym pokoju, gdy gaśnie światło. Tajemnicą nie będzie już wyjątkowo piękny, legendarny jednorożec. Ponadto okaże się, że tak zdrowe warzywa potrafią świetnie się bawić. To polecana, baśniowa lektura. Czytanie pozwoli odnaleźć odpowiedzi na wiele zagadkowych pytań.

http://www.psychoskok.pl/produkt/a-wlasnie-ze-basnie/

Polecana, lubiana przez dzieci książka to „Boćko”. Książeczka, która jest refleksją nad tęsknotą za ojczyzną, bawi i uczy. Poznamy młodego bociana, którego za moment czeka podróż, o której długo marzył. Z Afryki wyruszy bowiem do Polski. Kraju, o którym wiele słyszał, ale wyobrażenia mogą różnić się od rzeczywistości. Boćko wie, że ta daleka wędrówka będzie dla niego i całej jego rodziny wyjątkowym czasem. W końcu mają przecież powrócić na łono ojczyzny, a dokładnie do Żywkowa. Wioski ulokowanej na północy Polski, gdzie żyje więcej bocianów niż ludzi. Nasz młody bocian będzie oczarowany tym miejscem. Ujrzymy, jak jego serce rozpiera radość. Ta książeczka pozwali dzieciom docenić piękno Polski. Okaże się także, że przywiązaniu do ojczyzny nie zagrozi żadna odległość.

http://www.psychoskok.pl/produkt/bocko/

Ulubione książki dzieci to takie, które uczą poprzez zabawę.

„Psotne nutki” zapraszają do bawienia się z muzyką i zwierzętami. Wewnątrz pozycji znajduje się dwanaście wierszowanych opowieści. Każda z nich to nowa przygoda. Maluchy będą mogły psocić z większymi zwierzakami, a także owadami, ludźmi i przedmiotami. W tej przestrzeni nie sposób się nudzić. Będzie wesoło, radośnie i bardzo energetycznie. Wszystkie opowieści łączy śpiew, muzyka i taniec. Mali czytelnicy poznają nazwy wielu instrumentów, głosów wokalnych, czy tańców. Atutem pozycji pozostaje lekki, dowcipny język.

http://www.psychoskok.pl/produkt/psotne-nutki/

Książka, która spodobała się wielu dzieciom i rodzicom to „Potworna Michasia”. Jest to opowieść o niesfornej dziewczynce, która zapragnęła kotka, a ta zachcianka odmieniła jej życie. Siedmioletnia Michasia wygląda jak aniołek. Ma promienny uśmiech, śliczne jasne włoski i mądre oczka. Niestety bywa ona bardzo niegrzeczna. Swe zachcianki potrafi wymuszać płaczem. Nieustępliwością terroryzuje rodziców i dziadków. Czy powinna więc otrzymać pod opiekę kotka? Przekonamy się o tym w trakcie lektury. Zadziwi nas naganne zachowanie Michasi wobec kotka, który będzie musiał sporo wycierpieć. Ucieszy jednak zakończenie historii, bo dziewczyna zrozumie, jak należy się zachowywać. W tej książeczce ukryta jest bowiem ważna nauka dla dzieci i ich opiekunów.

http://www.psychoskok.pl/produkt/potworna-michasia/

Skoro dzieci lubią wierszowane historie, baśnie, zwierzątka i ciekawych bohaterów warto też wymienić książeczkę o tytule „Wierszobajanie”. Jest to pięknie ilustrowana książeczka, w której spotkamy znane nam, baśniowe postacie. Ponieważ książki musimy dopierać zgodnie z wiekiem malucha, jak wiemy, niektóre będą musiały cierpliwie poczekać. Dzięki tej pozycji wielu bohaterów możemy jednak zaprosić do dziecięcego świata w każdej chwili. Wierszowana treść ułatwia odbiór podobnie jak i kolorowe obrazki. Napotkamy choćby Calineczkę, Kopciuszka, Pinokia, Czerwonego Kapturka, czy Brzydkie kaczątko. Ogromną uwagę przywiązano, do podkreślenia najważniejszych cech tych bohaterów.

http://www.psychoskok.pl/produkt/wierszobajanie/

Ulubione książki dzieci to także te, w których najmłodsi odnajdują przyjaciół.

Dzięki nim uczą się, jak nawiązywać relacje z kolegami. Historia przyjaźni pomiędzy chłopcem Kacperkiem a ślimakiem Mitkiem oczarowała wiele dzieci. To bowiem niezwykła opowiastka mówiąca o bardzo nietypowej relacji. A przecież większość dzieci skrycie marzy o zwierzęcym przyjacielu. Książeczka „Mitek” rozpoczyna tę niecodzienną historię. Poznamy obdarzonego bujną wyobraźnią, sympatycznego Kacperka. Gdy na jego drodze pojawi się ślimaczek, chłopczykowi nie będą przeszkadzać dzielące ich różnice. Wspólnie będą świetnie się bawić i przeżywać niejedną przygodę. Podczas wycieczki nad jezioro, ślimak Mitek zachwyci się jednak przyrodą i zechce tam pozostać. Musimy mieć nadzieję, że mimo odległości ich przyjaźń przetrwa.

http://www.psychoskok.pl/produkt/mitek/

Był sobie chłopiec” to książka dla wszystkich, którzy lubią magiczne klimaty

Bycie niemagicznym dzieckiem w magicznej rodzinie może być co najmniej trudne. Antoni, jako chłopiec, z założenia został wykluczony ze świata magii, jednak stykał się z nim każdego dnia poprzez mamę i siostry, które niejednokrotnie wykorzystywały na nim swoje moce, zmieniając mu nastrój… Chłopiec bardzo tego nie lubił, świat magii był dla niego nieznanym, nie rozumiał tego, co mówiły jego siostry, nie chciał nawet tego zrozumieć, bo i po co… Przecież jako chłopiec nigdy miał nie zostać czarodziejem… W rodzinach czarownic to dziewczynki były tymi wyjątkowymi – mężczyźni pełnili w nich różne funkcje, ale nie czarowali… Z wyjątkiem czarnoksiężników, ale to już wyjątki potwierdzające regułę… Antoni uciekał zatem od świata magii – miał na szczęście przyjaciół, którzy podzielali jego los – mianowicie byli równie jak on niemagiczni.

To książka dla wszystkich, którzy lubią magiczne klimaty. Jest niezwykle wciągająca, czytelnik cały czas jest trzymany w napięciu i do końca nie jest w stanie rozszyfrować, co wydarzy się za chwilę… Nie sposób się od niej oderwać. Każdy kolejny rozdział pochłania jeszcze bardziej.

http://www.psychoskok.pl/produkt/byl-sobie-chlopiec/

Zaprezentowane, ulubione książki dzieci to dziesięć wyjątkowych propozycji. Dziecko może samodzielnie wskazać, którą historię chciałoby poznać bliżej. Wspólne wybieranie książeczek i czytanie, zacieśni łączącą nas więź.

Wartościowe i pięknie ilustrowane książki dla dzieci

 

No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *