Czy podróżowanie kamperem się opłaca?

W Polsce w porównaniu do innych krajów europejskich wciąż bardzo mało osób korzysta z kamperów czy przyczep kempingowych. Wciąż na wakacje wolimy raczej wynająć wygodny pokój hotelowy. Z czasem coraz więcej jest jednak zwolenników podróżowania kamperem i powoli trend ten dociera do Polski.

Koszty noclegu

Porównując koszty noclegu w kamperze oraz w wynajętym pokoju w hotelu o średnim standardzie, zawsze korzystniejsze będzie to pierwsze rozwiązanie. Podróżując kamperem wybierajmy strzeżone pola kempingowe. Będziemy wtedy dużo bezpieczniejsi niż nocując „na dziko”. Za takie miejsce oczywiście trzeba uiścić odpowiednią opłatę. Najczęściej jest ona naliczana od jednej doby, tak jak przy dobach hotelowych. Jednak jeśli porównamy ich wysokość, zdecydowanie większe będą opłaty hotelowe. Poza tym standard nocowania w kamperze czy przyczepie kempingowej nie jest wcale tak zły, jakby mogło się wydawać. Dobrze wyposażony kamper może stanowić naprawdę przyjemne miejsce, gdzie można nie tylko wygodnie przenocować, ale także spożywać posiłki. Ponadto często na polach kempingowych organizowane są różnego rodzaju atrakcje dla osób tam przebywających. Dodatkowo miejsca takie posiadają swój niepowtarzalny klimat, a spotkać można tam wielu bardzo ciekawych ludzi, z którymi możemy wymienić się wzajemnie doświadczeniami.

Czy części do kamperów są drogie?

Utrzymanie kampera czy przyczepy kempingowej jest już bardziej kosztowne niż opłata za nocleg na strzeżonym polu kempingowym. Najczęściej w Polsce jest tak, że kupujemy używaną przyczepę czy kampera. Jak wiadomo używany sprzęt zawsze szybciej będzie ulegał awariom. Czasem jednak można trafić na naprawdę dobrą okazję i za małe pieniądze kupić prawdziwą perełkę. Jeśli jednak nie jesteśmy takimi szczęściarzami, będziemy musieli nieco więcej wydatków ponieść na części do kamperów czy przyczep kempingowych. Nie są one przesadnie drogie, ale warto wiedzieć, gdzie szukać prawdziwych okazji. W wielu sklepach internetowych możemy zakupić części do kamperów w naprawdę dobrych cenach. Oprócz tych kosztów dochodzą jeszcze wydatki na konserwację przyczepy czy kampera, którą należy wykonać zawsze przed odstawieniem ich po sezonie na parking.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *