Jak wybrać dobry warsztat samochodowy

Samochód dla każdego właściciela jest pojazdem niezwykle cennym. Umożliwia sprawne przemieszczanie się do pracy, po zakupy czy wakacyjny wyjazd. Może więc stanowić podstawę naszej codziennej egzystencji, a wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez swoich czterech kół. Z tych i wielu innych powodów warto więc o niego dbać szczególnie, a jednym z elementów tej troski powinien być wybór dobrego warsztatu samochodowego. Jak wybrać najlepszy?

Dobre pierwsze wrażenie

Zanim zwiążesz się z konkretnym warsztatem, obejrzyj go. Ważny jest jego ogólny wygląd oraz wyposażenie. Jeśli to możliwe, postaraj się ocenić, czy w warsztacie panuje względny porządek. Porozrzucane w nieładzie narzędzia czy części naprawianych samochodów, stare plamy po rozlanych smarach i olejach – stanowią kiepskie świadectwo profesjonalizmu ekipy pracującej w warsztacie. Świadczą raczej o bałaganiarstwie i braku dbałości o miejsce pracy. W warsztacie nie ma co oczekiwać oczywiście sterylnej czystości i firanek w oknach, ale porządek powinien zostać zachowany w miarę możliwości.

Wyposażenie warsztatów

Kolejna sprawa to wyposażenie warsztatu. Sprawdź, czy znajdują się w nim podnośniki i zestawy narzędzi oraz niezbędne urządzenia takie jak sprężarki, profesjonalne montażownice do kół, zapytaj o obecność testerów diagnostycznych czy wyważarki do kół. Dlaczego to takie istotne? Ponieważ, kiedy już wybierzesz konkretny warsztat, zapewne chciałbyś móc zgłosić się do niego z każdym problemem dotyczącym Twojego samochodu. Dobrze wyposażony warsztat zapewni Ci pomoc w każdej sytuacji. Pamiętaj także, że każde ze stanowisk powinno mieć zapewniony własny zestaw narzędzi i urządzeń – to znacznie usprawnia jego pracę i skraca czas oczekiwania na usunięcie awarii.


Jakość obsługi

Kiedy już wybierzesz dwa lub trzy warsztaty, które spełniają wyżej wymienione warunki, przejdź do kolejnego etapu – jakości i rzetelności świadczonych usług. Co to oznacza w tym przypadku?

Zakres naprawy

Tym, co wyróżnia rzetelnego mechanika, jest ustalenie z Klientem zakresu naprawy. Nie powinien on dokonywać żadnych napraw poza tymi, które ustalił z właścicielem samochodu. Ileż to razy słyszeliśmy o klientach, którzy, odbierając samochód z warsztatu, zostali zaskoczeni wysokością kwoty do zapłacenia. Zapytawszy o przyczynę takiego stanu rzeczy, informowani są o tym, że “coś wyszło” w czasie naprawy. Rzetelny i uczciwy mechanik zadzwoni i poinformuje klienta o takiej sytuacji, zanim zabierze się do pracy, prosząc o jego zgodę na dodatkowe naprawy.

Termin realizacji

Nie mniej istotne jest, aby klient został poinformowany o przewidywanym czasie usunięcia usterki. Może wówczas zaakceptować go lub, jeśli termin uzna za zbyt odległy, poszukać warsztatu, w którym naprawa samochodu potrwa krócej. W tym przypadku jednak często opłaca się poczekać – dobry warsztat zawsze cieszy się dużą ilością klientów, a to oznacza dłuższy czas oczekiwania na naprawę.

Protokół przekazania samochodu

Nie bez znaczenia są także kwestie takie jak sporządzenie protokołu przekazania samochodu oraz oddanie, wraz z naprawionym samochodem, wymienionych części. Takie postępowanie wprowadza przejrzystość i świadczy o uczciwości oraz pełnym profesjonalizmie mechanika.

Sprawdź opinie innych klientów

Internet daje nam nieograniczone możliwości zdobywania informacji – korzystaj z nich więc szukając warsztatu samochodowego. Wybierz taki, który inni klienci chwalą za profesjonalizm pracowników, ich pozytywny stosunek do klienta oraz uczciwość i rzetelność. Nie zrażaj się, jeśli wśród wielu dobrych opinii, przeczytasz jedną lub dwie negatywne. Potknięcia zdarzyć się mogą każdemu, a istnieje także grupa klientów o bardzo roszczeniowym stosunku do usługobiorcy, którzy są zawsze niezadowoleni z usługi, niezależnie od jej jakości. Do wszystkiego, co przeczytasz w Internecie, podchodź więc z pewną dozą ostrożności.

Dobrych warsztatów samochodowych nie brakuje. Musisz tylko wiedzieć, jak znaleźć. Stosuj się do naszych wskazówek, a już nigdy nie będziesz obawiał się odstawić swojego samochodu do mechanika.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *