Gdzie na RYBY w Wielkopolsce?

Szukasz ciekawego miejsca na ryby w Wielkopolsce?

Zastanawiasz się gdzie na ryby się wybrać?

Szukasz możliwości wędkowania, miejsca na karpia w Wielkopolsce?

Pragniesz ciekawie spędzić czas, łowić ryby?

Jedną z przyjemniejszych sposobów spędzenia wolnego czasu jest łowienie ryb. Radość pochodzi z natury

Poznaj ofertę dla wędkarzy Wielkopolska

Polecamy ciekawe łowisko, gdzie będziesz mógł w spokoju cieszyć się możliwością łowienia ryb i kontaktu z naturą.

Łowisko Borowy Staw to zbiornik wędkarski zlokalizowany w niezwykłej okolicy, utworzony na początku lat 80-tych po zamkniętej odkrywce. Znajduje się w miejscowości Piorunów, powiecie tureckim, gminie Władysławów, we wschodniej części wielkopolski.

Obszar zbiornika to 12 ha, ale zwierciadło wody zajmuje pokrywa około 8 ha. Wodę przecina mniej więcej w połowie grobla – cypel, który nie rozdziela łowiska na dwa osobne akweny, a stanowi dodatkową atrakcję.

Zobacz gdzie na ryby – http://www.borowystaw.pl/

Głębia Borowego Stawu poznamy w trakcie zasiadek wędkarskich. Wedle przybliżonych pomiarów głębokość wynosi od 1 do 5 metrów. Dno jest względnie muliste, z osadem, a linia brzegowa całkiem ciekawie porośnięta trzcinami i trawami. Drzewostan to przede wszystkim olcha, brzoza, sosna i wierzba, ale z uwagi na zamieszkujące w zbiorniku bobry drzew starych ubywa.

Na ten moment zbiornik posiada przygotowanych 12 stanowisk karpiowych, na których pomieszczą się dwa namioty wędkarskie, parasol ze stolikiem i krzesełkami oraz nieodzowny sprzęt do wędkowania. Nie ingerujemy w naturalny wygląd Łowiska Borowy Staw, zapewniamy konieczny węzeł sanitarny i dostęp do wody. Do użytku oddajemy baza socjalna z ciepłą wodą i prysznicem, toalety oraz zadaszone i zamykane miejsce do ładowania akumulatorów i telefonów, a także wiatę pod którą przygotować można grilla czy powitać uczestników zawodów wędkarskich. W przyszłości planowane jest aby każde stanowisko było wyposażone w energia elektryczna i utwardzony dojazd.

Łowisko Borowy Staw jest zarybione karpiami w przedziale wagowym od 5 do 26 kg z kilku różnych hodowli. Zostały dodatkowo wpuszczonych kilkadziesiąt dużych amurów, jesiotrów oraz kilka tołpyg.

Dalej zastanawiasz się gdzie się wybrać na ryby, karpia w Wielkopolsce?

Zapraszamy na nasz zbiornik w miejscowości Piorunów, powiecie tureckim, gminie Władysławów, we wschodniej części wielkopolski.

Łowisko funkcjonujące na autonomicznych zasadach, posiada własne normy użytkowania. Cechą łowiska jest kilkakrotnie większe zarybianie od naturalnych zbiorników, ograniczony dostęp do łowiska, regulamin wprowadzający dodatkowe ograniczenia i obowiązki, oraz dodatkowe opłaty za zezwolenia na korzystanie zbiornika w celu łowienia ryb.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *