BLIK – co to jest i jak z niego korzystać?

Współczesne warianty płatności dają wiele nowych możliwości na których zyskują przede wszystkim klienci. Do najważniejszych zaliczamy przede wszystkim zaoszczędzenie czasu oraz dodatkowych środków. Doskonałym przykładem współczesnej formy płatności jest tzw. BLIK. Co to jest i w jaki sposób skutecznie z niego korzystać? Odpowiedz w dzisiejszym tekście.

BLIK – definicja

BLIK to polski system płatności mobilnych, który został stworzony przez Polski Standard Płatności – markę powołaną do życia w roku 2013. Oficjalnie owa forma została udostępniona klientom na początku 2015 roku. W tytułowym projekcie uczestniczy obecnie niespełna 10 – najważniejszych w naszym kraju banków.

Jak działa BLIK?

Płatność BLIK działa na kilku płaszczyznach. Całe działanie metody oparte jest o generowanie pojedynczych kodów w telefonie, tak by móc korzystać z aplikacji. Do użytkowania wystarczy zainstalowanie bezpłatnej aplikacji mobilnej sprecyzowanego banku. Do podstawowych możliwości oferowanych przez wspomnianą aplikację zaliczamy m.in. płatności w punktach naziemnych, wypłaty gotówki z bankomatów, czeki BLIK, realizacje przelewów na telefon komórkowy oraz najbardziej popularne – płatności internetowe. Wspomniane płatności internetowe są korzystne głównie ze względu na szybkość realizacji. Po wyborze formy płatności otrzymujemy wygenerowany kod, a na koniec zatwierdzamy operację w aplikacji mobilnej. Cały proces trwa znacznie krócej niż płatność kartą, a nawet realizacja przelewu błyskawicznego, który często bywa obłożony dodatkowymi kosztami.

Serwisy internetowe, a nowoczesna forma płatności

W celu poznania i realizacji nowoczesnych form płatności – w tym BLIKu, warto skorzystać ze sprawdzonych i profesjonalnych portali internetowych, które charakteryzują się bezpieczeństwem transakcji oraz ich błyskawicznym tempem. Do jednego z powszechnie cenionych i renomowanych należy portal – https://www.przelewy24.pl/.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *