Jak ubierać dziecko na wiosnę?

Wiosna to pora roku, która bardzo kusi i zachęca do tego, aby zacząć coraz częściej wychodzić z maluchem, aby nabywał on odporności i mógł pooddychać świeżym powietrzem. Niestety, często bardzo trudno jest nam ocenić jak powinnyśmy ubrać naszego szkraba, aby ani się nie przegrzał, ani aby się nie przeziębił.

Ubieranie warstwami zawsze się sprawdza

Ubieranie malucha warstwami ma tę ogromną zaletę, że zawsze można dodać lub odjąć jedną warstwę jeśli okaże się, że nie do końca dobrze oceniłyśmy sytuację lub temperatura znacznie poszybowała w górę w miarę upływu czasu. Ubieranie najlepiej zacząć od odpowiedniej bielizny – jest ona wygodna, dobrze osłania plecki malca, a body możemy wybrać zarówno z krótkim jak i z długim rękawem w zależności od pogody. Kolejną warstwę może stanowić śpioch, a na to kombinezon, jeśli jest chłodniej. Odrobinę starszego niemowlaka możesz ubrać w spodenki oraz ciepłą bluzę lub sweterek, a całość uzupełnić kurteczką.

Jak organizm malucha się wychładza?

Najszybciej zaczynają marznąć rączki oraz nóżki. Warto więc zadbać o ciepłe skarpetki oraz buty, albo ubrać dodatkowe skarpetki pod śpiocha. Rączki można schować pod koc albo ewentualnie wziąć niedrapki lub cieplejsze rękawiczki.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Czytając porady na temat tego, jak ubierać dziecko na wiosnę za pewne dowiesz się, że czapeczka wiosną jest niezbędna. I faktycznie, to przez główkę malucha ucieka najwięcej ciepła, a wiosną często mamy do czynienia z dość wietrzną pogodą. Nawet jeśli jest dość ciepło możesz wybrać czapeczkę z niezbyt grubego, przewiewnego materiału.

Jeśli nadal wyglądasz za okno z obawą i głowisz się nad garderobą malucha przyjmij wygodną zasadę, że maluch powinien mieć średnio jedną warstwę więcej ubrania od osoby dorosłej, aby było mu ciepło. Podczas spaceru zawsze sprawdzaj, czy kark malucha jest ciepły. Sprawdzanie rączek jest znacznie mniej miarodajne, gdyż u małych dzieci zazwyczaj są one chłodniejsze od reszty ciała. Natomiast, jeśli kark jest chłodny – pomyśl o dodaniu jeszcze jednej warstwy do ubrania.

Źródło: https://kochanyurwis.pl/

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *