Koenzym Q 10 i jego znaczenie

Do prawidłowego funkcjonowania organizm człowieka potrzebuje energii. Wytwarzana jest ona w mitochondriach komórek. Niezbędny do tego jest koenzym Q 10 wytwarzany przez wątrobę. Niestety jego ilość jest produkowana tylko na poziomie niezbędnym. Wraz z wiekiem stopniowo spada.

Rola koenzymu Q 10

Najważniejszą rolą ubichinolu (naturalny koenzym Q10) jest udział w produkcji energii, której zapotrzebowanie zależne jest od pracy wykonywanej przez poszczególne organy. Najwięcej potrzebują go komórki serca, które co minutę pompuje 5 litrów krwi. Niedobór koenzymu w pierwszej kolejności niekorzystnie odbija się na jego pracy prowadząc do zaburzeń, a nawet zawału.

Drugim ważnym układem, na którego pracę ma wpływ koenzym, jest układ nerwowy. Jego niedobór jest przyczyną uczucia zmęczenia, braku koncentracji, obniżenia sprawności umysłowej. Może przyczynić się do powstania choroby Parkinsona i Alzheimera.

Przeprowadzone badania wykazały również bezpośredni związek między poziomem koenzymu Q10 a płodnością mężczyzn. Przyjmowanie koenzymu wpłynęło na znaczące zwiększenie ilości plemników i ich ruchliwość.

Fot. Koenzym Q10 marki KenayAg.com.pl – zdrowe i naturalne suplementy

Ubichinol czy ubichinon?

To handlowe nazwy suplementu koenzymu Q10. Różnią się przede wszystkim sposobem pozyskiwania, a co za tym idzie ceną.

Ubichinol jest całkowicie naturalnym koenzymem Q10 o takich samych właściwościach jak koenzym produkowany w organizmie człowieka. Pozyskiwany jest w wyniku naturalnej ekstrakcji fermentowanych drożdży. Tylko ok. 6% koenzymu pozyskiwane jest w ten sposób, ma to wpływ na jego cenę. Ubichinol sprzedawany jest w formie proszku zamkniętego w tłuszczowych kapsułkach, co czyni go produktem gotowym do spożycia (koenzym rozpuszczalny jest tylko w tłuszczach).

Ubichinon jest koenzymem pozyskiwanym drogą syntetyczną, badania pokazują, że ma takie same właściwości jak koenzym naturalny. Produkowany jest na skalę masową, co pozwala na obniżenie jego ceny. Sprzedawany jest w formie proszku, który należy przyjmować podczas posiłku lub rozpuścić w łyżce oleju.

 

Więcej na: https://sklep.kenayag.com.pl/4-suplementy-diety

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *