Pora na street art na ścianach!

Street art (czyli innymi słowy sztuka uliczna) od lat cieszy się sporym powodzeniem. Trudno wszak dziwić się temu, skoro jest ona bajecznie kolorowa, niezwykle intrygująca, dająca do myślenia. Na pewno nie można odmówić jej oryginalności i stylu, z całą pewnością zwraca na siebie uwagę – i o to chodzi! Jeśli zaś chodzi o modele ozdób naściennych inspirowane tym właśnie stylem sztuki, trzeba przyznać, że jest ich całkiem niemało. Najczęściej przywoływana jest tu postać Banksy’ego, do którego bezpośrednio lub też w sposób pośredni odwołuje się bardzo wielu twórców. Dlaczego?

O Banksy’m słów kilka

Nie da się ukryć, że jest to artysta wyjątkowy, który z całą pewnością na stałe wpisze się w poczet artystów światowego formatu. Co takiego go wyróżnia? Przede wszystkim to, że tak bardzo broni on swojej prywatności, robi wszystko, by nit nie dowiedział się, jak w rzeczywistości wygląda. Nie tworzy jednak sobie a muzom – zdecydowanie nie. Pragnie bowiem przekazać odbiorcom uniwersalne wartości na temat świata, który nas otacza. Czasami są one nieco zabawne, innym zaś razem ukazujące gorzka prawdę o ludziach. Trzeba jednak przyznać, że odmówić im wyjątkowości po prostu się nie da.

Ten brytyjski artysta urodzony w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku swoje dzieła tworzy na ulicach Londynu oraz innych miast. Niektóre z nich mają już miano kultowych, bardzo często pojawiając się w popkulturze.

Inspiracje sztuką uliczną – dla kogo?

Okazuje się, że ten typ sztuki najsilniej fascynuje ludzi bardzo młodych, takich, którzy szukają właśnie swojego miejsca w świecie, pragną się samookreślić, poznać swoje predyspozycje co do sztuki. Jednak nie tylko. Fototapety i obrazy inspirowane twórczością Banksy’ego i innych twórców jego pokroju bardzo często pojawiają się też na ścianach u tych osób, które po prostu są na bieżąco ze sztuką współczesną i pragną dać tego świadectwo poprzez udekorowanie ścian.

Gdzie kupić tego typu dzieła?

Okazuje się, że w sklepie internetowym fototap.pl niemało jest tego typu egzemplarzy. Każdy zatem, kto jest owym niezwykłym tematem choć trochę zainteresowany, ma okazję ku temu, by wybrać coś dla siebie. Niekiedy przybierają one formę kolażu różnych prac artysty, czasami pojedynczego dzieła. Oczywiście najbardziej popularne są te kultowe, znane całym świecie, lecz te niszowe także stają się egzemplarzami dość chętnie nabywanymi. Gdzie warto je umieścić?

Na pewno dobrze będą się komponowały w sypialni młodej osoby, warto umieścić je też na ścianach w pokoju dziennym (w nim bowiem spędzamy zwykle sporo czasu, ma on typowo reprezentacyjny charakter). Można także pomyśleć o tym, by udekorowały one przedpokój, wszak jest on wizytówką całego domu lub mieszkania i także powinien mieć stosowną oprawę.

Jak kształtują się ceny?

Mogłoby się wydawać, ze dzieła inspirowane twórczością tak niezwykłego twórcy na pewno należały będą do bardzo drogich. Nieprawda! Za nieco ponad 150 złotych można mieć znakomity obraz na ścianie w swoim domu czy mieszkaniu, pokazując tym samym, że na sztuce znamy się świetnie!

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *