Jak skutecznie ogrzać niewielki domek z drewna?

Piec wolnostojący naprzemiennie nazywany jest kozą. Firma Kratki oferuje szeroki wybór przeróżnych pieców wolnostojących. Wiele z nich tworzonych jest w prosty sposób, inne zaś zachwycają bogatym zdobieniem i szykiem. Koza jest zamkniętym paleniskiem umieszczonym w specjalnie skonstruowanej zabudowie. Świetnie odnajduje się w różnego typu budynkach, a jego instalacja jest znacznie łatwiejsza niż kominka tradycyjnego. Dodatkowo koza jest o wiele lżejsza od klasycznego kominka. Piec wolnostojący wymaga dostępu do przewodu dymowego oraz wywiewnej wentylacji.

Koza zakupywana jest w celu dodatkowo ogrzewania w domu oraz pełni rolę dekoracyjną pomieszczenia. Piece wolnostojące kunsztownie nadają charakteru pomieszczeniom eleganckim oraz tradycyjnym gospodarstwom domowym.

Zalety pieca wolnostojącego

Piec wolnostojący pozwala ogrzać pomieszczenie, w którym się znajduje oraz pełni rolę dekoracyjną. Wypełnia pomieszczenie niezwykłą atmosferą, dzięki widoczności żywego ognia. Koza to dość lekkie urządzenie, które można umieścić praktycznie w każdym miejscu w domu, wymagane jest jedynie podłączenie do komina.

Piece wolnostojące mają dużą moc, około 1kW mocy wystarcza na ogrzanie 10-12m2. W zależności od powierzchni domu można wybrać odpowiedni model kozy dla siebie. Piec oddaje wyprodukowane ciepło całą swoją powierzchnia oraz przewodem kominowym, który odprowadza powstające spaliny.

Koza zajmuje stosunkowo mało miejsca i nie wymaga specjalnej zabudowy. Firma Kratki oferuje różne modele pieców wolnostojących. Zachwycają one kształtem, kolorem oraz wzornictwem. Nowoczesne modele są wyposażone w systemy dopalające, które pozwalają utrzymać czystość i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Kozy doskonale zastępują tradycyjne kominki, wytwarzają ciepłą atmosferę i stanowią ekonomiczne źródło ciepła. Blask widocznych płomieni samoczynnie ogrzewa pomieszczenie i dodaje tajemniczości.

Najciekawszym modelem pieców wolnostojących są kozy z przeszklonymi drzwiczkami produkowane przez firmę Kratki. Drzwiczki pozwalają na podziwianie palących się polanek drewna oraz potęgują odgłosy skwierczących drewienek. Bliskość ognia wywołuje błogą atmosferę i sprawia, że człowiek staje się zrelaksowany.

Asortyment Firmy Kratki – rodzaje pieców wolnostojących

Piece stalowe

Wyłożone są materiałem akumulującym ciepło, który przyczynia się do podwyższenia temperatury w palenisku. Efektywność spalania jest zwiększona dzięki systemowi deflektorów, które wydłużają drogę spalin i minimalizują emisję szkodliwych spalin. Powietrze jest dostarczane z zewnątrz, a jego regulacja jest możliwa za pomocą przepustnicy ustawianej jednym regulatorem. Mechanizm pieców stalowych działa cicho i bezawaryjnie. Dodatkowo koza stalowa często posiada system czystej szyby, czyli powietrze dostarczane jest kierowane na szybę. Dzięki temu tlen jest dostarczany do górnej części komory i następuje dopalanie gazów oraz ograniczanie emisji spalin.

Wysokogatunkowa stal zapewnia stabilność oraz sprawia, że front i korpus wkładu jest odporny na działanie wysokiej temperatury. Koza jest wykonana ze stali, zaś spawy są przeprowadzane w osłonie gazu szlachetnego. Piece wolnostojące łatwo utrzymać w czystości, dzięki wyjmowanemu rusztowi i pojemnikowi na popiół. Dodatkowo szyba nie ulega mocnemu brudzeniu, ponieważ jest chroniona kurtyną powietrzną. Piece stalowe są dostępne w przeróżnych stylach i z przestronnymi szybami frontowymi.

Piece żeliwne

Piece żeliwne oferowane przez firmę Kratki dostępne są w prostych oraz bogato zdobionych modelach. Kozy żeliwne powstają z cegły szamotowej, która na długo utrzymuje ciepło nawet po wygaśnięcia żaru. Wiele modeli pieców żeliwnych umożliwia przygotowanie oraz podgrzewanie potraw. Maksymalnie wykorzystują ciepło i działają bezawaryjnie, dzięki ściankom paleniska wykonanym z żeliwa o grubości około 8 milimetrów.

Piece żeliwne odprowadzają powstałe spaliny za pomocą przewodu kominkowego. Najczęściej można spotkać się z nimi w domkach letniskowych lub ranczach. Piece żeliwne bardzo szybko ogrzewają pomieszczenia, w których się znajdują i długo oddają ciepło.

Często piece żeliwne posiadają system zimnej klamki, która umożliwia jej zdjęcie nawet w momencie palenia w kozie. Dodatkowo są wyposażone w ruchomy ruszt oraz pojemniki na popiół, które szybko można opróżnić. Szyba w piecach żeliwnych posiada system czystej szyby, który ogranicza osiadanie sadzy na jej powierzchni.

Piece kaflowe

Wykonywane są z wysokiej jakości stali w połączeniu z kaflami. Podobnie jak piece stalowe mają komorę wyłożoną materiałem akumulacyjnym ciepło. Dopalanie opału następuję dzięki zastosowaniu deflektorów, dodatkowo dzięki nimi minimalizuje się ilość dostarczania szkodliwych substancji. Mechanizm działa cicho i ogranicza powstanie awarii, powietrze dotaczane do wkładu pochodzi z zewnątrz, dzięki wbudowanemu króćcowi dolotu powietrza fi 125 milimetrów. Jego regulacja możliwa jest za pomocą wykorzystania przepustnicy ustawianej jednym regulatorem.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *