Certyfikaty a bezpieczeństwo przelewu zagranicznego z UK do Polski

O to, by środki powierzone pozabankowemu operatorowi transakcji trafiły na wskazany rachunek, dbają nowoczesne protokoły szyfrujące. Ich wykorzystanie przez firmy pośredniczące w przelewach zagranicznych sprawia, że wykonywanie przekazów z UK do Polski staje się bezpieczne. Poznaj rodzaje i zastosowania sprawdzonych certyfikatów.

Certyfikaty bezpieczeństwa

Certyfikaty zabezpieczają przelewy międzynarodowe zlecone w oparciu o sieć internetową. Pośrednicy używają najnowszych, a przy tym przetestowanych i wiarygodnych protokołów, w tym SSL i SSH o długości klucza większej niż 256 bitów. Zapewniają też systematyczny backup danych.

Certyfikaty SSL

SSL to protokół sieciowy przyjęty jako standard szyfrowania na stronach WWW. Stosuje się go do bezpiecznych połączeń internetowych, dlatego że zapewnia poufność transmisji przesyłanych danych. Jego skuteczność i prosta obsługa sprawiają, że certyfikat SSSL znalazł szerokie zastosowanie, szczególnie przy zabezpieczaniu transakcji zlecanych w bankowości elektronicznej, w ramach działalności pozabankowych operatorów realizujących przelewy zagraniczne oraz w systemach płatności online. Jeżeli zdecydujemy się wykonać przekaz międzynarodowy poprzez skorzystanie z usług firm pośredniczących, bezpieczeństwo naszych danych zagwarantuje mechanizm szyfrowania poufnych informacji. SSL ochrania w ten sposób treści wprowadzane przez nas przy zlecaniu operacji pieniężnych. Strony przedsiębiorstw wyspecjalizowanych w wykonywaniu tanich i szybkich przelewów z UK do Polski powinny gwarantować klientom pewność, że przesłane przez nich informacje nie trafią w niepowołane ręce. Jeżeli serwis transakcyjny danej firmy posiada certyfikat SSL, staje się bardziej wiarygodny dla konsumenta. Planując wykonanie przekazu środków powinniśmy zatem upewnić się, że korzystamy z usług renomowanego i zaufanego operatora. O tym, że konkretnemu podmiotowi zależy na bezpieczeństwie i poufności powierzonych pieniędzy i informacji, świadczy stosowanie protokołu szyfrującego SSL na stronie WWW.

Certyfikat SSH

SSH jest protokołem komunikacyjnym służącym do zdalnego łączenia terminalowego z komputerami. Szyfrują one połączenia internetowe nawiązywane z systemami zdalnymi. Certyfikat SSH powstał jako rozwiązanie problemów z brakiem bezpieczeństwa protokołu Telnet. Stosuje się go w branży informatycznej, w środowisku biznesowej, w bankowości i w realizowaniu przekazów bezgotówkowych. Jeżeli strona firmy pośredniczącej posiada certyfikat SSH, zyskujemy pewność, że przelew zagraniczny z UK do Polski będzie odpowiednio zabezpieczony.

Certyfikaty SSL i SSH chronią nasze dane i powierzone środki, gdy korzystamy z usług pozabankowego operatora transakcji. Informacje są odpowiednio szyfrowane, by nie przechwyciły ich niepowołane do tego osoby. O bezpieczeństwo przelewów zagranicznych dbają także licencje wydawane pośrednikom przez instytucje nadzoru finansowego. Dzięki nim zyskujemy pewność, że przekazy międzynarodowe trafią na wskazany rachunek i nie padniemy ofiarą nieuczciwych praktyk.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *