Jak oczyścić organizm z toksyn

Obecny świat nie ułatwia nam utrzymywania zdrowego trybu życia. Stres, szybkie i niezdrowe jedzenie, nadmiar kofeiny i wdychanych z powietrza zanieczyszczeń, muszą mieć konsekwencje w postaci naszego słabszego samopoczucia. Może to być spowodowane intoksykacją organizmu.

Oczyszczanie organizmu

Najskuteczniejszą metodą oczyszczenia organizmu z nagromadzonych toksyn jest odbycie jednodniowej głodówki. Jest to jednak metoda, która bez kontroli lekarskiej nie jest wskazana. Te same efekty można uzyskać stosując kilka prostych zasad i zmian względem swojej codziennej diety.

Czego unikać?

Pozycje, które z pewnością muszą zostać wykluczone z diety, są tymi, które tak naprawdę w ogromnej mierze powodują zwiększony przepływ toksyn przez nasz organizm, czyli mięso, słodycze i fast-foody. Ponad to, należy w dużej mierze ograniczyć w codziennym spożyciu potrawy smażone oraz mocno przyprawiane.

Sprawdź: zioła – sklep internetowy

Na jakich produktach oprzeć dietę?

Aby zmaksymalizować działanie diety oczyszczającej, w ciągu dnia powinno się spożywać maksymalnie do 5 małych posiłków.

Powinny się one składać głównie z owoców i warzyw, są one źródłem błonnika, witamin i substancji wspomagających prace jelit. Bardzo polecana jest natka pietruszki, pomidory, szpinak, seler, marchew i brokuły. Jeśli chodzi o owoce, godnymi polecenia są przede wszystkim cytrusy, jabłka, banany, maliny i truskawki.

Bardzo dobrym zwyczajem w diecie oczyszczającej, jest rozpoczynanie dnia od wypicia pobudzającego soki trawienne koktajlu z cytrusów. Zawarta w nich witamina C ma zbawienny wpływ na układ trawienny.

Oprócz tego, dieta powinna składać się z bardzo dużej ilości wody, najlepiej w połączeniu z produktami ziołowymi. Oprócz samej wody, bardzo wskazane jest spożywanie zielonej herbaty, która wspomaga proces usuwania toksyn, oraz herbatek ziołowych na bazie pokrzywy oraz skrzypu polnego.

Ekologiczne suplementy diety, w połączeniu z wodą, niezwykle skutecznie wypłukują nagromadzone przez lata toksyny z organizmu.

Zastosowanie tych kilku prostych i podstawowych zasad żywieniowych w codziennej diecie, pozwoli skutecznie walczyć z gromadzonymi toksynami w naszych ciałach.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *