Jaki materiał do szycia jest najprzyjemniejszy w dotyku?

Generalnie, materiały na ubrania dzieli się na trzy grupy. Pierwsza to materiały naturalne, które są przewiewne, miękkie i przyjemne w dotyku. Dlatego też skóra pod nimi „oddycha”, nie powodują one uczuleń i podrażnień, co sprawia, że przeznaczone są dla alergików. Są one odporne na ścieranie się, aczkolwiek łatwiej się gniotą. Kolejną grupą są materiały sztuczne, a ostatnią materiały syntetyczne.

Przegląd materiałów naturalnych

Do materiałów naturalnych zaliczają się: jedwab, bawełna, len, wełna i włókna konopi. Bawełna jest włóknem naturalnym pochodzenia roślinnego. To bardzo miękki w dotyku materiał, który na dodatek pochłania wilgoć. Z bawełny powstają: aksamit, dżins, popelina, czy sztruks. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że czysta bawełna gniecie się. Wełna jest z kolei włóknem naturalnym, pochodzenia zwierzęcego. Pozyskiwana jest z sierści owiec, lam lub wielbłądów. Wykazuje właściwości termoizolacyjne, jest przewiewna i ogrzewająca. Poza tym, jest również odporna na deformacje. Najbardziej przyjemny w dotyku jest kaszmir. Jedwab natomiast pozyskiwany jest z kokonów jedwabników. To materiał gładki, śliski, połyskliwy, zwiewny, miękki i nieelektryzujący się. Len z kolei jest naturalnym włóknem roślinnym, odpornym na wysokie temperatury. Ubrania z lnu idealnie sprawdzają się latem, ponieważ są przewiewne, a w dodatku wykazują właściwości antyalergiczne. Len, jak i jedwab są jednak trudne w prasowaniu.

Jakie ubrania wybierać?

Wskazana charakterystyka wyraźnie pokazuje, że warto decydować się na ubrania z materiałów naturalnych. Można je znaleźć na ctnbee.pl i zamówić z nich konkretne ubrania. Wówczas o każdej porze roku będziemy wyglądać pięknie i czuć się komfortowo. Należy tylko konkretne stroje dopasować do pory roku i cieszyć się tym, jak bardzo są one przyjemne w dotyku. Na takie też stroje dużą uwagę powinni zwracać alergicy. Każdy, kto ubiera stroje z włókien naturalnych może być pewien, że w każdej sytuacji zaprezentuje się nienagannie. To coś, czego nie da się podważyć.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *