Co robić oraz co grozi w przypadku zgubienia dowodu?

Sytuacja, w której zaginie nasz dowód osobisty z pewnością nie należy do sytuacji przyjemnych. Bardzo ważne natomiast jest to, żeby od razu zgłosić zaginięcie dowodu. Trzeba bowiem wiedzieć, że zaginięcie dowodu wiąże się głównie z tym, że może się on dostać w niepowołane ręce. Wówczas ktoś może dysponować naszymi danymi osobowymi i na przykład wziąć na nas pożyczkę, którą potem będziemy zmuszeni spłacać.

Jak reagować przy zagubieniu dowodu osobistego?

Po pierwsze, kiedy tylko zauważymy, że zginął nam dowód osobisty to jak najszybciej powinniśmy zgłosić ten fakt na policji. Niezależnie od tego, czy zgubiliśmy go sami, czy został on nam ukradziony. Musimy w końcu pamiętać o tym, że dowód osobisty to nasz najważniejszy dokument. To potwierdzenie tego, kim jesteśmy. Dodatkowo, dzięki posiadaniu dowodu osobistego, możemy załatwiać wszystkie sprawy urzędowe, czy też wyjeżdżać za granicę. Dowód jest także potrzebny wtedy, kiedy chcemy wziąć pożyczkę. Jeśli więc nasz dowód zniknie to musimy działać od razu. Powiadomienie policji i czujność związana z załatwianiem różnych formalności to podstawa. Musimy pamiętać, że oszuści bazują na ukradzionych dowodach, by coś dla siebie załatwić. Najczęściej chodzi o pożyczki. Poza tym, należy też uważać na nierzetelnych pożyczkodawców, przed czym ostrzegają specjaliści z kredytok.pl, prowadzący firmę KredytOK. Jeśli dowód się znajdzie, to oczywiście nie będzie się już czym martwić, jednak niewykluczone jest to, że przez jakiś czas będziemy musieli zachować czujność.

Pożyczka przy okazaniu dowodu osobistego

Kiedy zaś dowód będzie już ponownie w naszym posiadaniu, bądź kiedy wyrobimy sobie nowy dokument tożsamości, co także będzie konieczne, to możemy zdecydować się na wzięcie pożyczki we wspomnianej firmie. Jest to szybka pożyczka na dowolny cel. Można ją otrzymać telefonicznie, uprzednio rejestrując się online. Najpierw wypełnia się formularz kontaktowy, a później zostaje się umówionym do oddziału firmy KredytOK, gdzie weryfikowane są nasze dane osobowe, właśnie na podstawie dowodu osobistego.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *