Jak wybrać strój na zimowe polowanie?

Wraz z nadchodzącą zimą zmienia się nasz sposób ubierania. Już z końcem października należy zaopatrzyć się w ciepłe, czapki, kurtki, szaliki, buty i rękawiczki. Nabiera to jeszcze większego wymiaru, kiedy jesteśmy entuzjastami polowań i spędzamy wiele godzin w lesie, gdzie auta pogodowa nie zawsze sprzyja. Brak specjalnej odzieży, takiej jak ubrania myśliwskie, które zapewnią nam odpowiedni komfort oraz bezpieczeństwo może dać o sobie znać. Nawet krótka ulewa sprawi, że do domu wrócimy przemoczeni i wyziębnięci. Nie dość, że bez „trofeum”, to zapewne z chorobą. Ubrania myśliwskie muszą chronić przez złymi warunkami atmosferycznymi, więc warto jednak na nich nie oszczędzać.

Jak dobrze wiadomo, odzież myśliwska nie powinna być jedynie ciepła i nieprzemakalna, lecz szczególną uwagę musimy zwracać również na kolorystykę. Standardowe kolory, to oczywiście odcienie brązu oraz zieleni. Wszystko jednak zależy od scenerii i pory roku. Warto zwrócić uwagę, że o ile w lasach iglastych zawsze będzie trochę zieleni, to w liściastych w okresie zimowym przeważa kolorystyka szarobiała.

Zimą obowiązkowa jest termiczna bielizna myśliwska. Niezależnie od innych ubrań, które na siebie założymy, to specjalna bielizna powinna zawsze nam towarzyszyć, ponieważ sprawia, że nasze ciało utrzyma odpowiednią temperaturę – nawet przy nagłych zmianach pogodowych.

Nie można zapomnieć również o swetrze i kurtce myśliwskiej. Oczywiście sweter możemy zastąpić bluzą lub polarem – to już według uznania. W tym przypadku mogą one być wykonane z naturalnych włókien – bawełna lub wełna. Są one dosyć wygodne i ciepłe. W wypadku zimowych bluz, możemy zrezygnować z kieszeni, ponieważ i tak ciężko będzie nam do nich sięgać. Ciągłe rozpinane jest nieporęczne, a poza tym hałasuje, co może spłoszyć zwierzynę.

O ile przy bluzie możemy zrezygnować z kieszeni, tak już przy kurtce i spodniach powinniśmy te kryterium wziąć pod uwagę. Wybierając kolor, grubość i materiał zwróćmy uwagę na ewentualne schowki, abyśmy mogli mieć najpotrzebniejsze rzeczy pod ręką. Materiał powinien być nieprzemakalny, ponieważ inaczej trudno będzie nam przetrwać podczas ulewy bądź śnieżycy.

Nie zapomnijmy również o standardowych zimowych ubraniach – czapce i szaliku. O ile szalik możemy wybrać dowolny, tak nakrycie głowy powinno być starannie dobrane. Czapka musi dobrze trzymać się głowy i zawierać daszek. Baseballówka nie zda jednak tutaj egzaminu. Najlepiej zainwestować w typową, myśliwską czapkę z porządnym ociepleniem i nausznikami.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *