„Życie poezją myśli i słowa” – tomik z bogatym wnętrzem

W tomiku „Życie poezją myśli i słowa” znajdziemy wiersze podkreślające piękno i tajemnice świata, niezwykłość otaczającej nas natury oraz ludzi, którzy tworzą historię.Dzięki właściwie dobranym słowom poeta potrafi skłonić odbiorców do głębszych przemyśleń. Krótki, często rymowany tekst staje się tym samym wymowną wskazówką. Anna Emilia Matracka pragnie abyśmy dostrzegli piękno i tajemnice świata, niezwykłość otaczającej nas natury oraz ludzi, którzy tworzą historię.

Poetka dołożyła wszelkich starań, by uchwycić ulotne momenty oraz znaną nam codzienność w strofach kolejnych wierszy. Do sięgnięcia po tomik zachęcają słowa autorki, która podkreśliła znaczenie poezji.

Życie jest jak poezja, poezją są słowa, a myśli początkiem czegoś niezwykłego…

Tomik obejmuje swą zawartością utwory odnoszące się do różnorodnej tematyki, dlatego możemy być pewni, że każdy czytelnik odnajdzie  utwór „tylko dla siebie”, pozwalający na moment oderwać się od przytłaczającej codzienności.

Należy zaznaczyć, ze poszczególne utwory rozmieszczone zostały w X rozdziałach:  Rozdział I odwołuje się do wspomnień dopełnione  akcentem ożywionej natury, Rozdział II przedstawia świat ludzi, zwierząt i roślin z perspektywy obserwacji autorki, Rozdział III wskazuje jak piękne i radosne potrafi być życie, Rozdział IV jest tajemniczy, V zaprasza na spotkanie z dzikimi zwierzętami, a VI otwiera przestrzeń rozważań egzystencjalnych. Miłość do bliźniego odnajdziemy w rozdziale VII, a osobiste przeżycia autorki w VIII, poprzedzającym rozdział IX, który zdoła wzruszyć każdego, kto potrafi żyć nadzieją. Obszerną całość zamyka i podsumowuje Rozdział X.

Autorka opisała zawartość tomiku następującymi słowami:

Tomik wierszy – ,,Życie, poezją myśli i słowa” to zbiór różnorodnej tematyki utworów, które przeniosą Was czytelników w świat fantazji, marzeń, które wzbogacą waszą duszę o nowe doznania wprost ze świata szczęścia i smutku, melancholii i egzystencjalnych przemyśleń, wzbogacą wiedzę o otaczającym nas świecie fauny i flory, całej natury, a w końcu poznacie moje wnętrze – moje życie pisane wierszem.

Polecamy
http://www.psychoskok.pl/produkt/zycie-poezja-mysli-slowa
http://bonito.pl/k-1028883-zycie-poezja-mysli-i-slowa

No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *