Zabawy dla dzieci na lato, czyli jak oderwać dziecko od komputera

Zabawy dla dzieci na lato wydają się ostatnio odchodzić do lamusa. Przecież większość dzieci wolny czas spędza w czterech ścianach, najczęściej przed komputerem. Jeśli zastanawiasz się, co zrobić, aby Twoje dziecko chociaż część letnich wakacji spędziło na nieco innych rozrywkach, sięgnij pamięcią do czasu swojego dzieciństwa. To dopiero była zabawa! Dziś przypominamy najciekawsze gry dla dzieci, które sprawdzą się zarówno w pogodne, jak i deszczowe dni. A Twoje dziecko na pewno nie będzie się nudzić!

Letnie zabawy dla chłopców i dziewczynek – wyścig statków

Istnieje naprawdę wiele ciekawych i porywających zabaw, które dostarczą naszym dzieciom rozrywki nie tylko podczas letnich wakacji. Jeśli chcesz poznać je wszystkie, zajrzyj na Mamatu, gdzie poza świetnymi pomysłami znajdziesz także szeroki wybór wygodnych i stylowych ubrań dla mam i dzieci. Lato to idealna pora, aby wybrać się na wycieczkę nad pobliską rzekę i zorganizować wyścigi statków! Najpierw część techniczna, czyli moment, w którym każdy uczestnik zabawy sporządza własny statek bądź imponującą łódkę. W tym celu możemy użyć kartek papieru bądź pokusić się o żaglówki stworzone z korków po winie. Zadbajcie o to, aby każda z łódek miała indywidualny charakter – nazwę, kolor żagla czy wielkość, dzięki czemu łatwo będzie rozpoznać, który ze statków objął prowadzenie na rzece. Możecie spacerować wzdłuż wody śladem swojej floty albo usiąść w dogodnym punkcie obserwacyjnym i śledzić wyścig z daleka. Jeśli w bezpośrednim sąsiedztwie nie ma odpowiedniej rzeki, wyścigi można urządzić w domowym basenie lub ogromnej balii z wodą wystawionej na domowym podwórku.

Gry dla dzieci na deszczowe dni

Pada? No to co? Podczas deszczu dzieci rosną! Jeśli jest ciepło, nie potrzebujecie nawet kaloszy i płaszczy! Cieszcie się każdą kroplą deszczu, skaczcie po kałużach, strzepujcie kropelki z krzaków. Jeśli twoje dziecko ma ochotę boso wejść w kałużę albo pobawić się w błocie – pozwól mu na to. Najwyżej trochę się ubrudzi, ale od czego są domowe ciuchy i pralka? Takie zabawy, podczas których nie obowiązują żelazne zakazy, już na zawsze zostają w pamięci dziecka jako te najwspanialsze wspomnienia!

Zabawy edukacyjne dla dzieci

Pogoda dopisuje a przed wami cały dzień wolnego? Chwytajcie plecaki i ruszajcie na rowerową wycieczkę! Nie musicie od razu planować trasy w pobliskie góry, wystarczy przejażdżka do najbliższego parku. Nie zapomnijcie o kremie z filtrem UV, odpowiedniej odzieży, butelce wody i solidnym posiłku. Taki spontaniczny wypad rowerowy z pewnością będzie miał również walory edukacyjne. Przejeżdżając w pobliżu terenów zasiedlonych przez dzikie zwierzęta, możesz opowiedzieć swoim dzieciom o fascynującym świecie przyrody, uczulić je na zasady zachowania się w lasach i parkach i pokazać im zwierzęta, których mogły jeszcze nie mieć okazji zobaczyć na własne oczy!

Gry ruchowe dla dzieci, które z pewnością jeszcze pamiętasz!

Brak pomysłów na wygłupy na świeżym powietrzu? A może tak stare, dobre zabawy z własnych młodzieńczych lat? Zorganizuj swoim dzieciom rozrywkę, którą doceniały całe pokolenia – możecie bawić się w “Raz, dwa, trzy – Baba Jaga patrzy!”, “Ciuciubabkę”, “Krowę” czy “Gąski, gąski do domu!”. Żadna z nich nie wymaga specjalnych przygotowań (no, może poza zorganizowaniem szalika do związania oczu w Ciuciubabce), dlatego stanowią idealne rozwiązanie na wypełnienie wolnej, letniej chwili. Te stare zabawy lepiej sprawdzają się przy większej liczbie osób, dlatego do wspólnej gry zaproście także sąsiadów!

Publikacja: insane.agency

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *