Okradli Ci torebkę? Zobacz jakie kroki należy podjąć!

Chwila nieuwagi, bądź typowy rabunek – tracisz torebkę, a razem z nią wszystkie najważniejsze atrybuty współczesnego życia, portfel, klucze, osobiste produkty. Nie wiesz od czego zacząć? Zgłoszenie na policję czy może są inne priorytety? Zobacz, jak zabezpieczyć swój dobytek w prostych krokach.

Nikomu nie życzymy takiej sytuacji, jednak takie sytuacje niestety mogą mieć miejsce – najczęściej zdarza się to w najmniej oczekiwanym momencie, tak po prostu. W jednej chwili torebka jest, w kolejnej widzimy jak złodziej w pośpiechu ucieka z naszymi pieniędzmi, kluczami i kartami kredytowymi. Co wtedy? Panika? Nie ma na to czasu, trzeba działać!

Zastrzeż swoje dane w banku!

Pierwszym i najłatwiejszym krokiem jest zastrzeżenie swoich danych w banku. Współczesne karty mają tak zwane pay passy – dlatego bez konieczności wprowadzania kodu PIN, można wykonać zakupy na kwotę poniżej 50 złotych. Pomyśl tylko, ile takich transakcji może wykonać złodziej w czasie, gdy Ty będziesz szukać swoich rzeczy? Dlatego należy czym prędzej zastrzec swoje dane – infolinie bankowe są dostępne 24 godziny na dobę.

Koniecznie zmień zamki w domu!

Jeżeli złodziej ma Twoją torebkę, ma w niej klucze od mieszkania, dowód osobisty z adresem i drogę wolną do obrabowania domostwa. Dlatego czym prędzej udaj się do siebie, a w czasie podróży zadzwoń do specjalisty, który otworzy Ci zamki. Ślusarz Katowice najczęściej reaguje do 30 minut i jest na miejscu, aby pomóc w kłopotliwych sytuacjach. A co, jeżeli do rabunku doszło w godzinach nocnych? www.sekuris.pl – ten ślusarz jest dostępny całą dobę!

Pójdź na policję

Kiedy zrobiłeś wszystko, co w Twojej mocy, aby zabezpieczyć swój dom i pieniądze, czas na formalności, które zajmą dużo czasu. Udaj się jak najszybciej na policję. Ważne jest, aby zgłosić kradzież dowodu osobistego, aby przedsiębiorczy złodziej nie wziął kredytów i chwilówek na Twój numer PESEL. W dodatku, jeżeli w torebce znajdował się telefon (który również trzeba zastrzec), policyjni technicy będą w stanie namierzyć sygnał, a tym samym znaleźć złodzieja. Jednak najważniejszy jest czas – im szybsza reakcja, tym większa szansa na sukces.

Ważną zasadą jest też zachowanie spokoju podczas rabunku – czy jest to wykonane w białych rękawiczkach i zauważamy brak torebki dopiero po chwili, czy stajemy oko w oko ze złodziejem, czasami nasze bezpieczeństwo, jak i zdrowie jest ważniejsze od torebki. Zaraz po tym stresującym wydarzeniu, trzeba czym prędzej podjąć kroki, aby się zabezpieczyć!

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *