Prawdziwe oblicze Brazylii w książce Karoliny Kozioł

Biegałam i pytałam o marzenia. Marzenia pozostawały te same, zmieniali się tylko ludzie…

— Karolina Kozioł

Karolina Kozioł to młoda reżyserka, producentka, aktywistka stowarzyszenia na rzecz praw człowieka, członkini UNICEF, a także autorka książki „Poszukiwacz marzeń. Z kamerą na wojnie w Brazylii”. Mimo, że reportaże nie ujrzały jeszcze światła dziennego, artykuły o publikacji już pojawiły się w Anglii oraz w USA. Goniec polski — poświęcony brytyjskiej Polonii opublikował również wywiad z tą niezwykle utalentowaną autorką.

Lekkie pióro w połączeniu z reporterską pasją Karoliny powodują, że książkę czyta się z zapartym tchem. Każda kolejna strona to nowy rozwój wydarzeń i wiele ciekawostek serwowanych przez autorkę.

Książkę można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Psychoskok — http://www.psychoskok.pl/produkt/poszukiwacz-marzen-kamera-wojnie/

Wielkim atutem publikacji są czarno-białe zdjęcia. Niby zwyczajne obrazy biednej brazylijskiej codzienności, wbijającej w ziemię „architektury” faweli, a jednak robiące tak wielkie wrażenie. Brazylia kojarzy się najczęściej z kolorami, karnawałem, tancerkami samby, jednak w wydaniu Karoliny Kozioł poznajemy prawdziwe oblicze Ameryki Południowej. Zdjęcia wykonane w odcieniach szarości pokazują, że świat Brazylii ma tylko „kolorową maskę”, pod którą znajduje się szara, mało znana nam codzienność.

No votes yet.
Please wait...
Wydawnictwo Psychoskok

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *