Jak skutecznie oczyścić powietrze w domu?

Czyste powietrze jest ważnym elementem życia każdego człowieka. Grono ludzi najbardziej narażonych na zmiany zachodzące w powietrzu (m.in. wzrost zanieczyszczeń) to dzieci do lat 3 oraz osoby powyżej 65 roku życia. Zanieczyszczone powietrze, pełne różnego rodzaju negatywnych składników jest również zagrożeniem dla ludzi borykających się z chorobami układu oddechowego, astmatyków oraz alergików. Niemniej jednak nieczyste powietrze może także ujemnie wpływać na funkcjonowanie i samopoczucie osób zdrowych.

stadler form viktor 2

We współczesnych czasach dysponujemy szeroką wiedzą na temat zanieczyszczeń atmosfery. Nie zawsze mamy wpływ na zmniejszenie emisji niebezpiecznych składników do atmosfery, gdyż jako pojedyncze jednostki możemy zdziałać niewiele. Pomimo naszych proekologicznych starań otaczająca nas atmosfera zawsze zawierać będzie różnego rodzaju nieczystości.

Nikogo nie powinien dziwić fakt, iż nawet we własnym domu narażeni jesteśmy na działanie wielu typów zanieczyszczeń obecnych w powietrzu. Są to przede wszystkim: kurz, pyłki, grzyby, bakterie, wirusy oraz nieprzyjemne zapachy. Bardzo często zdarza się tak, że kumulacja wielu nieczystości bardzo negatywnie wpływa na nasze samopoczucie czy funkcjonowanie. Nierzadko da się zaobserwować m.in. podrażnienie dróg oddechowych, wzmożony kaszel czy katar, głębszy oddech oraz niespokojny sen. Niektórzy próbują „ratować” się wietrzeniem pokojów, jednak częstokroć nie zdają sobie sprawy, iż powietrze z zewnątrz pomimo swojej rześkości może być jeszcze mocniej zanieczyszczone od tego, które znajduje się w pomieszczeniu.

stadler form viktor 1Uzyskanie czystego i świeżego powietrza w pomieszczeniu może wydawać się niemożliwe, ale czy oby na pewno? Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele modeli oczyszczaczy powietrza, które bardzo dobrze spełniają swoją funkcję. Coraz więcej producentów wprowadza do swojego asortymentu tego rodzaju sprzęt, próbując sprostać oczekiwaniom i potrzebom konsumentów. Jednym z oczyszczaczy powietrza na miarę XXI wieku jest Stadler form Viktor.

Jak bardzo wydajny i efektywny jest Stadler Form Viktor?

Oczyszczacz powietrza powinien charakteryzować się dużą wydajnością pracy. Parametry Stadler Form Viktor wskazują, iż jest to urządzenie bardzo skuteczne. Podczas zapoznawania się z funkcjonowaniem tego rodzaju sprzętu warto zwrócić uwagę na wskaźnik dostarczania czystego powietrza – w przypadku Stadler Form Viktor jest on wysoki. Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie internetowej producenta oraz w instrukcji obsługi oczyszczacz powietrza doskonale spisze się w pomieszczeniach o powierzchni 50 m² (czyli ok. 125 m³). A więc bez żadnych problemów jedno tego typu urządzenie świetnie sprawdzi się w niewielkim domu jednorodzinnym bądź mieszkaniu w bloku.

Odpowiedni poziom czystości powietrza w mieszkaniu może zagwarantować tylko i wyłącznie oczyszczacz, który charakteryzował się będzie wysokim poziomem wydajności. Równie ważna jest efektywność urządzenia. Producent deklaruje, iż Stadler Form Viktor odznacza się parametrem efektywności na poziomie 99%. W instrukcji możemy odnaleźć informację wskazującą na to, że ten model oczyszczacza powietrza jest w stanie oczyścić około 200 m³ powietrza w przeciągu jednej godziny zegarowej.

W jakich trybach może pracować Stadler Form Viktor?

stadler form viktorJedną z głównych informacji dotyczących Stadler Form Viktor jest możliwość wyboru aż 5 trybów pracy. Każdy z tych trybów charakteryzuje się zupełnie inną prędkością i parametrami. Obrazowo można przedstawić to tak, iż tryby najcichsze (najniższe) świetnie spiszą się w sypialniach nocną porą, tryby nieco głośniejsze (wyższe) będą idealne do codziennego użytkowania w każdym pomieszczeniu, zaś tryb najgłośniejszy (najwyższy) to prawdziwy spec od zadań specjalnych. Doskonale sprawdzi się w przypadku bardzo mocno zanieczyszczonych pomieszczeń, wymagających natychmiastowego i intensywnego oczyszczania.

Dodatkowym udogodnieniem jest programator czasowy. Użytkownik ma możliwość ustalenia czasu pracy Stadler Form Viktor – 2, 4 i 8 godzin bądź tryb pracy ciągłej (dopóki sami nie zdecydujemy się wyłączyć sprzętu).

Warto również zwrócić uwagę na możliwość uruchomienia trybu nocnego. Stadler Form Viktor po przejściu na ten stopień pracy działa na najniższych obrotach oraz przyciemnia wszystkie kontroli do niemalże niewidocznego poziomu. Takie rozwiązanie pozwala na korzystanie z oczyszczacza powietrza nawet w nocy, nie zakłócając tym samym snu domowników.

Dodatkowym atutem jest dozownik zapachów wbudowany w urządzenie. Użytkownik ma możliwość aplikacji naturalnych esencji bądź olejków do sprzętu, co pozwoli rozkoszować się pięknie pachnącym powietrzem pozbawionym jakichkolwiek nieprzyjemnych woni. Niemniej jednak nie należy przesadzać z ilością stosowanego preparatu, gdyż może on zakłócić prawidłową pracę Stadler Form Viktor.

Filtry – konieczna część wyposażenia każdego oczyszczacza do powietrza

Stadler Form Viktor wyposażony jest w trzy filtry. Każdy z nich pełni inną rolę. Pierwszy z nich, filtr wstępny, filtruje powietrze z największych cząstek kurzu oraz zanieczyszczeń. Aby jego funkcjonowanie było efektywne, należy wymieniać go co pół roku.

Kolejnym filtrem jest filtr typu HPPTM. Ten z kolei ma za zadanie wychwycić z oczyszczanego powietrza wszelkiego rodzaju mniejsze cząsteczki, czyli: wirusy, bakterie, odchody roztoczy, grzybów pleśniowych oraz sadzy i dymu. Ten rodzaj filtra nie wymaga wymiany, o ile będzie prawidłowo czyszczony i konserwowany.

Ostatnim filtrem, który znajdziemy w Stadler Form Viktor jest aktywny filtr węglowy. On zaś odpowiedzialny jest za minimalizowanie nieprzyjemnych zapachów występujących w powietrzu, w tym także dymu tytoniowego. Podobnie jak w przypadku filtra wstępnego zaleca się, aby aktywny filtr węglowy także wymieniać raz na pół roku.

Stadlel Form Viktor – pozostałe parametry oczyszczacza powietrza

Stadler Form Viktor jest urządzeniem z grupy energooszczędnych, wpisującym się we wszystkie obowiązujące aktualnie standardy. Moc pracy urządzenia określona jest w przedziale od 10 do 38 W. Wielkość emitowanego hałasu zależy od wybranego trybu – im tryb mniejszy, tym niższy poziom „produkowanego” hałasu. Niemniej jednak producent określił jego zakres na poziomie od 32 do 75 dB.

Stadler Form Viktor jest urządzeniem stylowym i eleganckim. Na pierwszy rzut oka nie można zorientować się co kryje w sobie estetycznie wyglądające „opakowanie” na nóżce. Producent oferuje dwa warianty kolorystyczne – biały oraz czarny. Obudowę oczyszczacza powietrza wykonano z najwyższej jakości materiałów, głównie aluminium. Waga urządzenia to niespełna 5 kg, dzięki czemu użytkownik nie będzie miał problemów z szybką i bezpieczną zmianą jego lokalizacji. Wymiary urządzenia: 19,6 cm x 45,1 cm x 24,6 cm.

Jak obsługiwać Stadler Form Viktor?

Stadler Form Viktor jest urządzeniem prostym i intuicyjnym w obsłudze. Po wypakowaniu sprzętu z kartonu należy ulokować go w pomieszczeniu, w którym ma oczyszczać powietrze. Kolejnym krokiem jest podłączenie do sieci elektrycznej. Zanim jednak uruchomimy Stadler Form Viktor powinniśmy sprawdzić ułożenie filtra HPPTM oraz jego mocowanie. Prawidłowo ustawiony filtr powinien znajdywać się w pozycji poziomej.

Włączaniu oraz wyłączaniu urządzenia służy przycisk ON/OFF. Po uruchomieniu sprzętu przychodzi kolej na wybranie odpowiedniego trybu pracy oraz włączenie programatora czasowego.

Cena Stadler Form Victor

Koszt zakupu oczyszczacza powietrza Stadler Form Viktor wynosi około 1300 złotych.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *