Jak funkcjonalnie zaaranżować antresolę w domu jednorodzinnym?

Antresola dodaje wnętrzu charakteru. To nie tylko rozwiązanie stylowe, ale przede wszystkim bardzo funkcjonalne. Dzięki antresoli zyskujesz dodatkową powierzchnię użytkową, którą możesz dowolnie zaaranżować. Sypialnia, pokój dzienny, biuro czy gabinet – antresola to doskonała miejsce. Duża liczba przeszkleń sprawi, że wnętrze domu będzie doskonale doświetlone i zyska nowoczesny charakter. Sprawdź jak ją dobrze zaadoptować, by w pełni wykorzystać potencjał wnętrza.Konstrukcja antresoli

projekt-domu-doskonaly-1-waw1005

projekt-domu-doskonaly-1-waw1005

Antresolę wykonuje się zwykle z drewna, stali bądź na stelażu żelbetowym. To materiały o różnym stopniu twardości i wytrzymałości – stosowane zależnie od jej przeznaczenia i stadium ukończenia budynku. Antresole o konstrukcji żelbetowej stosuje się najczęściej już podczas budowy budynku – odznaczają się wysoką wytrzymałością i pozwalają na zastosowanie dużej ilości przeszkleń. Doskonale sprawdzają się również antresole o konstrukcji stalowej – są efektownym zwieńczeniem budynku wykończonego w postindustrialnej stylistyce. Antresole drewniane cechuje niepowtarzalna stylistyka – równe gatunki drewna poddane właściwej konserwacji i obróbce nadają wnętrzu niepowtarzalny charakter. Są one stosunkowo łatwe w budowie i można je wykorzystać do dowolnej adaptacji wnętrza – zarówno dużego, jak i małego domu jednorodzinnego.

projekt-domu-z-charakterem-3-waw1061

projekt-domu-z-charakterem-3-waw1061

Przeznaczenie antresoli

Wybierając projekt domu z antresolą sami możemy zadecydować jak ją zagospodarować. Jednak nieważne jak zaprojektowana, zawsze stworzy wrażenie efektownego i niebanalnego wnętrza. Antresola to doskonała przestrzeń na sypialnię – miejsce intymne, odseparowane od reszty mieszkania. Dyskretne oświetlenie, niewielkie szafki nocne na niezbędne bibeloty oraz półka na ulubione książki – wymarzona sypialnia jak znalazł! Pokój dzienny na antresoli – dlaczego nie? Wygodne fotele, stolik kawowy, półki z książkami i pamiątkami z podroży – idealne miejsce na relaks i ucieczkę od rzeczywistości. Pracujesz w domu, często po godzinach pracy realizujesz dodatkowe projekty? Zaaranżuj na antresoli biuro bądź gabinet. Zadbaj o właściwy dopływ światła dziennego. Zapewnią go okna dachowe oraz liczne przeszklenia w konstrukcji. Antresola szczególnie przydatna okaże się w domach małych. W takim przypadku duże przeszklenia optycznie powiększą całe wnętrze, ale także doświetlą jego każdy kąt. Dodatkowo, dodadzą domowi nowoczesności i otworzą wnętrza. Wybór antresoli zamiast pełnego piętra to też znaczne oszczędności, które w czasie budowy są ważne dla każdego inwestora.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *