„Zielony Las Nadziei” Marka Pietrachowicza cykl opowiadań opartych na Mitach Cthulhu według H.P. Lovecrafta

„Zielony Las Nadziei” Marka Pietrachowicza i jego trzecia z kolei książka, stanowi cykl horrorów, opartych wiernie na kanonie Mitologii Cthulhu według Howarda Phillipsa Lovecrafta, ojca współczesnej opowieści grozy z gatunku science fiction. Ponadczasowy fenomen Mitów Cthulhu, w których pradawne, przerażające sekrety, trwające „wraz z dziwnymi eonami” i zagrażające ludzkości, przenikają i wkraczają do autentycznego świata Wschodniego Wybrzeża USA dwudziestego stulecia, jest doceniany przez kolejne pokolenia Czytelników.

Charakterystycznym rysem opowiadań z Mitów, jest narastanie atmosfery tajemniczości i niesamowitości, lęk wyostrzający zmysły i zaledwie ocieranie się o samo jądro grozy, przyprawiające bohaterów o obłęd i zmuszające do walki o życie – nie tylko własne.

zielony_las_nadzieiksiążka do kupienia na stronie – http://www.psychoskok.pl/produkt/zielony-las-nadziei

Wierny tej konstrukcji oraz kanonowi jest także Marek Pietrachowicz. Autor umieścił w roli głównego bohatera okultystkę i psycholożkę o celtyckich korzeniach – w końcówce dwudziestego wieku, w wymyślonym przez Lovecrafta miasteczku Arkham w Massachusetts, w kampusie Miskatonic Universtiy, i splótł jej losy z zimnowojennymi zmaganiami dwóch światowych supermocarstw. Przydając jej na dodatek za pomocnika naszą rodaczkę – uciekinierkę zza Żelaznej Kurtyny. Tło dla opowiadań stanowią autentyczne (bądź mogące mieć miejsce) wydarzenia i sytuacje oraz fakty, zaczerpnięte z historii okultyzmu.

ebook również w sprzedaży w księgarni ebooki123.pl

http://www.ebooki123.pl/zielony-las-nadziei_p644

Każde z opowiadań, przeznaczonych dla dojrzałego Czytelnika, starannie opracowanych i umieszczonych w mrocznym kanonie Mitów Cthulhu, stanowi kompletną całość, niemniej jednak od pierwszego do ostatniego, następują one chronologicznie po sobie. I odzwierciedlają kolejne zmagania z obłędem, jakie podejmuje bystra, obeznana z okultyzmem i seksowna główna bohaterka, dla odroczenia nadejścia Apokalipsy i oddalenia od świata ludzi kolejnych wcieleń grozy i awatarów Wielkich Przedwiecznych.

Zapisz

Zapisz

No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *