Wersalka do pokoju – jaką wybrać?

Jeśli nie decydujesz się na kupno całego zestawu wypoczynkowego, a jednak potrzebujesz rozkładanego mebla z funkcją sypialną, do wyboru masz trzy opcje. Pierwszą z nich jest klasyczna wersalka, drugą rozkładana kanapa, a trzecią narożnik pokojowy. Jeśli pokój, w którym chcesz ustawić tego typu mebel, ma niewielką powierzchnię, w zasadzie Twój wybór ogranicza się jedynie do wersalek. Te zajmują niewiele miejsca po rozłożeniu, dzięki czemu sprawdzą się praktycznie w każdym mieszkaniu. Poza tym klasyczne wersalki posiadają specjalną skrzynię na pościel, co w dodatkowy sposób zwiększa ich funkcjonalność.

Szukając nowej wersalki do pokoju zwróćmy uwagę na kilka jej elementów. Takimi elementami mogą być: rozmiar, wysokość, obecność lub brak boków, rodzaj obicia, kolor.

Rozmiar i wysokość wersalek ma znaczenie.

Większość dostępnych w sklepach wersalek posiada podobne wymiary, które możemy uznać za pewien standard. Niekiedy potrzebny nam jednak mebel o nieco innej wysokości lub długości siedziska, co wtedy? W takiej sytuacji warto dotrzeć do bezpośredniego producenta i zapytać o możliwość wykonania mebla na wymiar. Oczywiście wykonanie wersalki na wymiar może wpłynąć na zwiększenie ceny produktu, ale z drugiej strony, otrzymamy produkt ściśle dopasowany do naszych potrzeb. Skorzystanie z tego typu opcji polecane jest zwłaszcza wysokim osobom, szczególnie wtedy, gdy decydują się na kupno wersalki z wysokimi bokami – wtedy zbyt krótkie siedzisko może przeszkadzać w spaniu. Dla niektórych osób m.in. dla osób po endoplastyce stawu biodrowego, ważna jest również wysokość siedziska. Nie może być ono zbyt niskie, tak by nie obciążać bioder podczas siedzenia (przy siedzeniu kolana powinny znajdować się na linii bioder). Zakup wersalki na wymiar to także korzystna opcja dla kogoś, kto ma ściśle określoną przestrzeń do ustawienia takiego mebla. Gdy chce na przykład wstawiać wersalką pomiędzy meble lub ustawić ją przy krótkiej ścianie.

wersalka2

Z bokami czy bez boków

W sprzedaży znaleźć możemy wersalki pozbawione boków, z lekko uniesionymi krawędziami siedziska lub wersalki z bokami. Te drugie, z uwagi na obecność dodatkowych boków, są zwykle nieco większe, przez co sprawdzą się głównie w pomieszczeniach o większej powierzchni użytkowej tj. pokoje gościnne. Wersalki bez boków są nieco krótsze, przez co lepiej sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach, na przykład w pokojach dziecięcych i młodzieżowych. Niestety dla części osób brak boków może powodować pewien dyskomfort podczas spania. Gdy nie ma boków, poduszka i pościel nie znajduje oparcia i może zsuwać się z wersalki, a to w dłuższej perspektywie czasu może być naprawdę irytujące. Brak boków to jednak pewna zaleta dla osób wysokich. Takim osobom zwyczajnie łatwiej wyciągnąć się na wersalce i rozprostować na niej nogi podczas wypoczynku.

Materiał i kolor

Większość wersalek to meble tapicerowane mocnymi, bardzo wytrzymałymi materiałami. Mogą być to materiały z lekkim połyskiem lub zupełnie matowe, o fakturze supełkowej, gładkiej lub w formie delikatnego meszku przypominającego oryginalny zamsz. Wystarczy wybrać ten materiał, który najbardziej pasuje do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza danego pokoju. Kolor materiału jest nieco ważniejszy. Pamiętajmy, że jasne kolory łatwiej się brudzą, a niektóre materiały bardzo trudno się czyści. Jeśli zatem mamy w domu małe dzieci, warto zdecydować się na wersalkę w nieco ciemniejszym kolorze, wykonaną z tkaniny odpornej na zabrudzenia.

Autor artykułu
Ciekawy wybór wersalek znajdziesz w sklepie Meble-Bik pod adresem http://meble-bik.pl/pol_m_meble_wersalki-199.html

Rating: 4.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *