Jak wrócić do siebie po długiej chorobie? Postaw na regenerację.

Walka z chorobą potrafi dać nieźle w kość i czasem przez wiele dni, a nawet tygodni, trudno wrócić nam do normalności i ciężko podołać codziennym obowiązkom. Szczególnie, kiedy choroba trwała długo, a nam przez ten czas uzbierało się wiele zaległości, zarówno w strefie zawodowej, jak i prywatnej. Odzyskanie formy jest czasem cięższe, niż walka z samą chorobą. W szczególności, kiedy brałeś silne leki, np. antybiotyki. Jak sobie pomóc i szybko wrócić do normalności?

Otocz się opieką

Po chorobie nie dawaj sobie od razu w kość, jeśli możesz, nie bierz od razu na siebie wszystkich zaległych obowiązków. W domu staraj się jak najwięcej wypoczywać, dbaj o minimum 8 godzinny sen, nawet jeśli będziesz musiał przez to zrezygnować z dobrego filmu lub książki. Postaraj się dużo spacerować, postaw na relaks i bądź dla siebie wyrozumiały.

Zdrowa żywność ma znaczenie

Twój organizm jest wykończony walką z chorobą i silnymi lekami, które tej walce towarzyszyły. Nie dodawaj mu więcej ciężkiej pracy fast foodami, przetworzoną żywnością, używkami czy alkoholem. Nie przesadzaj również w drugą stronę i nie funduj sobie niskokalorycznej diety odchudzającej. Twój organizm potrzebuje energii i dobrego budulca. To podstawa regeneracji.

Leki i suplementy

Leki osłonowe na jelita, preparaty wspierające regenerację po chorobie (np. popularny w Polsce vitabuerlecithin), suplementy wielowitaminowe – wszystkie mogą przyśpieszyć Twój powrót do formy. Skorzystaj z ich dobrodziejstw po chorobie, a wesprą Twoje działania i przyśpieszą regenerację.

Nie daj się jesiennej aurze

Jesień sprzyja przygnębieniom i depresji, która nie pomoże Ci odzyskać formy. Spotykaj się z bliskimi, oglądaj dużo komedii i kabaretów, pal w domu świece, pielęgnuj swoje zainteresowania i pasje, a jesień nie będzie mogła Ci zaszkodzić.

Ciężka choroba to wyzwanie dla organizmu. Nic dziwnego, że po wielu dniach i tygodniach zmagań, czujesz się wykończony. Kiedy narzucasz sobie zbyt dużo obowiązków i od razu rzucasz się w wir zajęć, jak tylko ustąpiły dolegliwości, organizm buntuje się. Dlatego musisz aktywnie się za siebie zatroszczyć i pomóc samemu sobie wrócić do formy jak najwcześniej. Z naszymi wskazówkami, jesteś skazany na sukces.

whitepress-notka-prawna

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *