Czym charakteryzują się preofesjonalne drony?

Rozwój nowoczesnej technologii sprawił, że obecnie niemalże każdy obywatel naszego kraju dysponujący sumą na poziomie kilkuset złotych jest w stanie nabyć własny miniaturowy statek powietrzny określany mianem drona. Najtańsze modele służyć mogą rozrywce oraz doskonaleniu umiejętności sterowania unoszącymi się w powietrzu modelami, jednakże ich nieco bardziej kosztowne odpowiedniki spełniać mogą rozliczne role – począwszy od wykonywania fotografii „z lotu ptaka” i obserwacji terenu, a na świadczeniu usług transportowych skończywszy. Czym różnią się profesjonalne statki powietrzne od tych, które nabyć możemy niewielkim kosztem w lokalnym sklepie lub Internecie?

Głównym czynnikiem odróżniającym profesjonalne drony od amatorskich maszyn jest znacznie wytrzymalsza rama nośna – nie jest ona bowiem wytwarzana z plastiku czy pochodnego tworzywa sztucznego relatywnie niskiej jakości, a z cechujących się doskonałą wytrzymałością oraz lekkością stopów metali. Najczęściej wykorzystywanymi do produkcji ram surowcami są aluminium, kewlar oraz włókno węglowe. Sprawiają one, że dron jest w stanie momentalnie oderwać się od ziemi, a pozostając w powietrzu nie zużywa baterii nadmiernie szybko, jako że zainstalowane po jego bokach śmigła mogą utrzymać zadowalający poziom lotu nawet przy niewielkiej ilości obrotów.

Kolejną istotną kwestia jest system sterowania. W dronach produkowanych masowo jest on najczęściej nieskomplikowany i bazuje na wykorzystaniu wyłącznie kilku przycisków oraz joysticka mającego na celu zapewnić minimum kontroli nad urządzeniem w powietrzu. Statki przeznaczone do zastosowań profesjonalnych kontrolowane są za pomocą wysoce skomplikowanych kontrolerów wykorzystujących między innymi klawisze pozwalające na kontrolę każdego ze śmigieł oddzielnie, czy też wyświetlacz z telemetrią pozwalający śledzić tak kluczowe z punktu widzenia jakości lotu parametry jak: wysokość, nachylenie, zużycie baterii, czy w końcu lokalizacja drona względem osoby go obsługującej.

Dla miłośników pojazdów latających nie jest również tajemnicą, iż drony wykorzystywane do celów wysoce zaawansowanych, takich jak chociażby obsługa imprez masowych, legitymują się znacznie większymi oraz wydajniejszymi akumulatorami zasilającymi niż ich ogólnodostępne, znacznie tańsze odpowiedniki. Zapewnia to możliwość dłuższego lotu bez konieczności ładowania – niejednokrotnie urządzenie przebywać może w powietrzu nawet około 30 minut i to z doczepioną doń kamerą lub aparatem fotograficznym, co byłoby nie do pomyślenia w przypadku sprzętu z niższej półki mogącego latać w przestworzach przez okres maksymalnie 10 minut oraz w niewielkiej odległości od pilota. Producenci pragnąc wyjść swoim klientom naprzeciw wzbogacają swoje oferty także o urządzenia z zamontowanym fabrycznie osprzętem rejestrującym, pomiarowym, czy transportowym, dzięki czemu od razu po zakupie produkt jest gotowy do pracy, nie występuje także konieczność jego dalszej kosztownej personalizacji. Można więc powiedzieć, że raz poczyniony wydatek szybko zwraca się właścicielowi – zwłaszcza w przypadku właściwego użytkowania i regularnych konserwacji.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *