Żelazne zasady zimowania motocykla

Ciepłe, słoneczne dni stają się coraz bardziej odległe. Oznacza to, że na przejażdżki motocyklem raczej będzie już za późno. Warto, zatem pomyśleć o zabezpieczeniu go na zimę.

Dla niektórych sezon się nie kończy. Również jesienią czy zimą zdarzają się dni, w które można wyciągnąć sprzęt i wybrać się na przejażdżkę. Nie ulega jednak wątpliwości, że powinniśmy pomyśleć o zabezpieczeniu maszyny na czas, kiedy za oknem pada deszcz czy prószy śnieg, a temperatura spada sporo poniżej zera. Odpowiednie zimowanie motocykli Warszawa ma znaczący wpływ na jego kondycję na wiosnę.

Wymień olej i filtr

To jedna z zasadniczych zasad. Mimo, że szkoły są różne, to najczęściej mówi się, że przed zimowaniem motocykla powinno się wymienić olej. Dzięki temu unikniemy tworzenia się warstwy osadu, która może z czasem uszkodzić silnik. Poza tym na wiosnę będziesz miał już gotowy motocykl do jazdy. Bez konieczności wymieniania oleju.

Zadbaj o łańcuch

Logicznym jest, że trzeba oczyścić łańcuch i zabezpieczyć go smarem. Zapewni to znacznie dłuższą żywotność. Zyskasz również pewność, że nie wejdzie na niego korozja i tym samym nie zostanie uszkodzony.

Mycie i konserwacja

Pamiętaj, że motocykl musisz umyć i dokładnie osuszyć. Zabezpiecz również wszelkie uszczelki, elementy gumowe przed wilgocią. Zanieczyszczenia z błota, osadów znacznie łatwiej jest usunąć teraz. Na wiosnę, kiedy pozasychają trudno będzie się ich pozbyć. Nie zapomnij o akumulatorze. Najlepiej go wyciągnąć i przenieść w suche, ciepłe miejsce. Warto pomyśleć także o hamulcach, tj. wymienić płyn hamulcowy. Jeśli Twój motocykl posiada wydech ze stali nierdzewnej, również warto go oczyścić.

Znajdź odpowiednie miejsce

Wreszcie przyszedł czas na znalezienie odpowiedniego miejsca dla Twojego motocykla. Tutaj spędzi zapewne całą zimę. Jeśli nie masz odpowiedniego garażu, w którym mógłbyś przetrzymać swój motocykl, możesz zdecydować się na powierzenie go firmie Astar. Firma dysponuje halą, w której bez problemu przezimuje Twój motocykl. Hala jest sucha, ciepła, monitorowana, wentylowana oraz ubezpieczona. Zatem nie musisz się martwić o bezpieczeństwo Twojego pojazdu. Podczas zimowania pracownicy kontrolują ciśnienie w oponach oraz przemieszczają maszynę, aby uniknąć odkształcenia opon. Okres zimowania motocykli trwa od października do kwietnia, ale istnieje również możliwość przedłużenia tego czasu.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *