Team po drugiej rundzie Mistrzostw Polski Rallycross 2012.

Łukasz Zoll reprezentujący Zollracing Rallycross Team zajął trzecie miejsce w finale B podczas drugiej rundy FIA CEZ Trophy i Mistrzostw Polski Rallycross rozgrywanej na Węgrzech, utrzymując czwartą pozycję w punktacji FIA Central European Zone Rallycross-Trophy 2012

  • Przed wyjazdem na Węgry była ogromna adrenalina i niepewność…

Łukasz Zoll: Tak jak wspominałem to był ostatni tor który pozostawał zagadką. Lecz lody zostały szybko przełamane i już podczas drugiej sesji kwalifikacyjnej notowałem bardzo dobre czasy jak na debiutanta! Jestem bardzo zadowolony ze swojego startu na Węgrzech!! Uważam też, że sporym osiągnięciem jest fakt, że po raz kolejny auto wróciło do Polski bez uszkodzeń, a ja z punktami! Wielokrotnie słyszałem, że węgierski tor jest wysoko oceniany przez kierowców. Dziś już wiem, za co! Liczne sekwencje szybkich zakrętów nie wybaczają błędów zmuszając do stuprocentowej koncentracji przez cały czas przejazdu. Po raz pierwszy też spotkałem się z sytuacją, że suchy tor jest bardziej śliski niż mokry! W sobotę podczas słonecznej pogody szukałem sposobu jak utrzymać optymalny tor jazdy nie odpuszczając gazu. W niedzielę gdy pogoda uległa zmianie, spadł deszcz, nawierzchnia wbrew oczekiwaniom stała się bardziej przyczepna! To było miłe zaskoczenie i zupełnie nowe doświadczenie! Teraz przygotowujemy się do kolejnej rundy i kontynuujemy prace nad nowym samochodem.

Bardzo dziękuję moim partnerom SKF, CAT, Van4Rent, KonkretPR, LeDuvel, Bahco, Öhlins, PitStops, Kaizen za możliwość startów, a kibicom za doping!

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *