Przed startem w sztafecie Accreo Ekiden

Drużyny firmowe na start! Sztafetowa rywalizacja już 27 maja.

Zintegrowana, silna drużyna biegowa to także świetnie współpracujący, niepokonany na polu zawodowym zespół. Pozytywne relacje, wspólny wysiłek oraz wspólne zwycięstwa cementują więzi między pracownikami. Bieganie firmowe staje się coraz bardziej popularne, czego niezbitym dowodem jest rekordowa liczba zgłoszeń do sztafety maratońskiej Accreo Ekiden. Do biegowej rywalizacji zgłosiło się ponad 460 zespołów, choć założony limit wynosił o ponad 100 drużyn mniej!


Skąd w firmach takie zainteresowanie bieganiem? Wystarczy iskra. Jeden amator biegania, który opowie o swojej pasji kolegom i namówi do wspólnego startu. Tak się zaczyna, a potem to już lawina. Wszyscy rozmawiają o swoich postępach, wynikach. Namawiają się nawzajem do treningów.

Właśnie dla takich pasjonatów Fundacja „Maraton Warszawski” organizuje zawody Accreo Ekiden. Tegoroczny maraton sztafet to już ósma edycja biegu. Ekiden to sześcioosobowa sztafeta, która łącznie pokonuje dystans równy długości maratonu. Pierwszy zawodnik pokonuje odcinek 7,195 km, dwaj następni po 10 km, a trzej kolejni – 5 km każdy. Razem – 42,195 km. Od dwóch lat sponsorem rywalizacji jest firma Accreo Taxand, której silna reprezentacja pojawi się na starcie biegu.

 Na dwa tygodnie przed startem zapytaliśmy zawodników z drużyn Accreo Taxand czym jest dla nich bieganie – Bieganie jest jak praca – uszlachetnia. Bieganie w drużynie uszlachetnia podwójnie, bo pracujesz nie tylko dla siebie, ale i dla innych. Z jednej strony jesteś Ty, Twoje buty i droga, ale z drugiej strony wiesz, że gdzieś tam czekają koledzy i koleżanki ubrani w takie same koszulki z logo drużyny… że musisz biec szybciej, bo pracujesz na wspólny wynik – mówi Błażej Czajkowski, zawodnik drużyny „Accreo All Blues EAST”. Zawodnik podkreśla również znaczenie odkrycia nowej relacji z współpracownikami, których na co dzień widuje się ubranych w garnitury i garsonki, siedzących przy biurkach: – Gdy widzisz kolegę biegnącego na granicy wytrzymałości, to poznajesz jego inną stronę – nowe oblicze. Takie doświadczenie integruje, co więcej integruje nie współpracowników, a kolegów z drużyny, a to o wiele ważniejsze i cenniejsze – dodaje.

Zapytaliśmy również przedstawicieli kilku innych drużyn o motywację, cele oraz ich początki uczestnictwa w sztafecie Accreo Ekiden.

Michał Jędrzejec, członek drużyny „PKO BP FLOW” reprezentującej PKO Bank Polski tak opowiada o swoim nadchodzącym debiucie: – Dla moich kolegów z pracy to nie pierwszy start w Ekidenie. Natomiast ja byłem widzem dwa lata temu, choć wtedy jeszcze nie pracowałem w PKO Banku Polskim. Jak się później okazało, w nowym miejscu pracy, cały mój wydział to zapaleni biegacze, którzy od razu zaczęli nakłaniać mnie do biegania. Ekiden zaś to interesująca formuła, zarówno dla nowicjuszy i doświadczonych biegaczy – Współpracownicy motywują się nawzajem w bardzo prosty sposób. Dla nich pytanie o poranku „Biegałeś?” stało się już codziennością. Uczestnik biegu podkreśla jak duży wpływ ma wspólne bieganie na relacje między współpracownikami: – Z pewnością jest to wspólne hobby, nie tylko wydziałowe, wręcz międzywydziałowe integruje i pozwala wspólnie dążyć
do celów nie tylko tych zawodowych, co wzmacnia relacje i zaufanie –
dodaje.

W rywalizacji biorą udział także trzy drużyny reprezentujące Bank BGŻ: „Bank BGŻ”,„Bank BGŻ 2” oraz „Bank BGŻ – The best of”. Jej zaangażowanie jest godne pozazdroszczenia: – Biegamy z Fundacją Maraton Warszawski od 2007 r. i obecnie nie wyobrażamy sobie sezonu bez udziału w imprezach biegowych. Zaczynaliśmy skromnie, od jednej drużyny sztafetowej i jednego półmaratończyka. Teraz wystawiamy kilka drużyn oraz kilkunastu półmaratończyków i maratończyków. Z roku na rok rośnie popularność biegania w Banku BGŻ – mówi Agnieszka Mędrzecka, kapitan wszystkich drużyn. Wraz ze swoimi współpracownikami stara się budować wizerunek instytucji aktywnej, promującej aktywny styl życia. Bieganie dobrze wpisuje się w strategię firmy. Bank stawia na aktywności ogólnodostępne i popularne wśród Polaków. – A bieganie to sport masowy, który może uprawiać niemalże każdy, niemalże wszędzie – dodaje.

Dla drużyny „Infovide-Matrix” reprezentującej firmę Infovide-Matrix, która w 2010 roku zajęła w maratonie sztafet bardzo wysokie 34 miejsce, start w Ekidenie jest już tradycją. – Traktujemy [bieganie] jako zabawę i możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu, choć nie zapominamy oczywiście o celu sportowym imprezy, a więc uzyskaniu jak najlepszego czasu i rywalizacji z innymi drużynami. Wspólny start jest także świetną imprezą integracyjną – mówi Ireneusz Wojtkowski. Kapitan drużyny „Infovide-Matrix” zwraca również uwagę na fakt, że firma w której pracuje jest dość duża więc taki wspólny start to często jedyna okazja, aby poznać osoby pracujące w innych działach firmy.

Oby atmosferę sztafety Accreo Ekiden budowali tylko ludzie z tak pozytywnym podejściem do życia i samego biegu. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników sztafety i życzymy wielkich sportowych emocji. A więc do biegu! Gotowi….

Start Sztafety Maratońskiej Accreo Ekiden odbędzie się na Kępie Potockiej 27 maja w dwóch turach – 175 zespołów wystartuje o godzinie 9:00, zaś pozostałe drużyny wystartują o godzinie 14:00.

Więcej informacji na temat biegu znajduje się na stronie internetowej www.accreoekiden.pl.

***

Fundacja „Maraton Warszawski” została założona w 2002 roku. Jej główną misja jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Accreo Ekiden, Sztafetę 5×5 oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *