Wrota

Od czasu ukazania się ostatniej powieści Sōsekiego Natsume na polskim rynku minęło kilka lat. Ukazała się właśnie kolejna jego pozycja zatytułowana „Wrota”.

Książka przedstawia historię przeciętnego mężczyzny spędzającego każdy dzień pracując w biurze, a nocą rozmawiając ze swoją żoną. Ukrywa jednak tajemnicę, przez którą czuje się wyalienowany w społeczeństwie. Niespodziewanie odkrywa też, że istnieje całkiem realne zagrożenie, a przeszłość, której tak się obawiał, może go dopaść.

wrotaaa

Sōseki Natsume urodził się w okresie odnowy Meiji (1868–1912), gdy w całym kraju dochodziło do ogromnych zmian kulturowych. Rozpoczął naukę na Uniwersytecie Cesarskim w Tokio, gdzie studiował literaturę angielską. Później wyjechał do Anglii jako stypendysta Ministerstwa Oświaty. Jest uznawany za twórcę nowoczesnej powieści japońskiej, na jego koncie znajdują się utwory obyczajowe, psychologiczne, poezje czy eseje. Jego powieści tłumaczone są na wiele języków. W Polsce ukazały się „Jestem kotem”, „Panicz” i „Sedno rzeczy”.

No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *