Masz ośrodek jeździecki? Warto zainwestować w halę aluminiową!

Zdarza się tak, że kluby jeździeckie nie mają funduszy, aby wybudować halę z prawdziwego zdarzenia. Dowiadując się o kosztach stworzenia takiego miejsca, wielu właścicieli stadnin z miejsca rezygnuje z takiego pomysłu.

Hala jeździecka

Składa się zazwyczaj z jednego dużego pomieszczenia o dwuspadowym dachu. Jest to świetne rozwiązanie, gdy pogoda bądź pora roku nie dopisuje i nauka jazdy na świeżym powietrzu jest niemożliwa.  Często lekcje nauki jazdy są jedynym środkiem dochodu dla właścicieli ośrodków jeździeckich, a kiedy mija sezon, zarobione sumy stają się coraz mniejsze. Oczywiście można spróbować dorobić sobie na przykład na hotelu dla koni czy organizowaniu kuligów, jednak nigdy nie będzie to tak opłacalne, jak oferowanie nauki jazdy. Chcąc z kolei zorganizować kulig, trzeba zaopatrzyć się wcześniej w sanie i znaleźć odpowiednie miejsce do jego przejazdu. Jeśli nawet będzie cieszył się on niezwykłą popularnością, jest to bardziej forma rozrywki niż zarobku. Dlatego hale jeździeckie stają się tak popularne. Dużym zainteresowaniem cieszą się hale aluminiowe, na przykład te oferowane przez firmę MASTA.

Cavallo bianco in scuderiaMurowana czy aluminiowa?

Hala jeździecka nie musi być wielkim, murowanym budynkiem, którego postawienie trwa kilka czy kilkanaście miesięcy. Wraz z rozrostem działalności może okazać się, że dobrze byłoby, gdyby wybudowana kilka lat temu hala mogła zmienić swoje położenie. W przypadku stałych hal jest to dość problematyczne, gdyż musielibyśmy najpierw zapłacić za zburzenie tej, która już istnieje, a potem dodatkowo wydać pieniądze na wybudowanie nowej, co oczywiście również będzie się wiązało z różnymi pozwoleniami i formalnościami.

Hala namiotowa jest doskonałym rozwiązaniem, kiedy nie jesteśmy pewni, jak długo będzie mogła ona funkcjonować w danym miejscu. W razie potrzeby taki namiot można bez problemu zdemontować, a następnie przenieść i rozłożyć w innym miejscu.
Do jej postawienia nie musimy posiadać pozwolenia na budowę. Jeśli nie posiadamy wolnego obszaru na wybudowanie hali, taka aluminiowa alternatywa również się sprawdzi – nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, aby halę rozłożyć tylko na określony czas na tym samym miejscu, gdzie znajduje się ujeżdżalnia, a później, gdy nastanie cieplejszy sezon, zdemontować, aby zaczekała na kolejny chłodniejszy okres. Hale montowane mogą być na każdym podłożu zarówno z podłogą, która pozwoli na przykład na organizowanie różnych wydarzeń jeździeckich, jak i bez podłogi, co jest dobrym wyjściem, kiedy halę umieścimy na miejscu tradycyjnej, odkrytej ujeżdżalni. O rozmiarach hali zamawianej na stronie mastapolska.pl decyduje klient.

Jeśli chcemy podnieść dochody oraz prestiż naszego ośrodka jeździeckiego, a nie stać nas na wybudowanie murowanej hali lub zwyczajnie nie mamy na to miejsca, aluminiowy namiot, służący jako ujeżdżalnia, mogący stać zarówno przez krótki, jak i dłuższy okres czasu jest idealnym rozwiązaniem.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *