Odpoczynek od miasta

Zmęczony miastem, rutyną i pogonią, jaka towarzyszy codziennej pracy? W takim razie zafunduj sobie city break!

Tourists reading map in front of the Coliseum, Rome

Deszczowe, jesienne pogody sprawiają, że czasem nawet najwięksi optymiści mają ochotę zakopać się pod kołdrą i nie wychylać z niej nosa, aż do początków wiosny. Oczywiście na wspomniane rozwiązanie mogą pozwolić sobie wyłącznie nieliczni. Niemniej jednak istnieje prosty i skuteczny sposób na oderwanie się od szarej rzeczywistości. Chodzi oczywiście o city break.

City break to określenie z języka angielskiego, które można przetłumaczyć jako odpoczynek od miasta. To chwila oddechu, która pozwala na przysłowiowe „naładowanie akumulatorów”. Czym – w praktyce – jest city break? City break to nic innego, jak krótki (z reguły weekendowy) wyjazd, który pozwala choć na chwilę zmienić otoczenie i spędzić kilka dni poza granicami własnego miasta czy nawet państwa. Tego typu wyjazdy z miesiąca na miesiąc cieszą się coraz większą popularnością. Dlaczego po city break sięga coraz większa liczba osób i jakie są korzyści wyjazdów weekendowych?

Niekwestionowaną zaletą city break jest stosunkowo niski koszt wyjazdu. Przygotowanie się do dłuższego wyjazdu wymaga sporej ilości czasu i nie mniejszych nakładów gotówki. W przypadku city break wystarczy bagaż podręczny, tani bilet lotniczy i… można już ruszać w drogę. Co istotne to fakt, że obecnie na tego rodzaju wyjazd może pozwolić sobie prawie każdy, ponieważ ceny biletów, oferowanych przez wybrane linie lotnicze, często są wręcz zaskakująco niskie. Świetnym przykładem na poparcie powyższej tezy może być internetowe biuro podróży Sky4Fly, oferujące jedne z najtańszych dostępnych na polskim rynku przelotów.

Pozostaje jeszcze kwestia noclegu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby – po dotarciu do celu – skorzystać z oferty licznych, obecnych w danej miejscowości hoteli czy pensjonatów. Niemniej jednak wspomniane rozwiązanie może okazać stosunkowo drogie. Zdecydowanie tańszą opcją będzie skorzystanie z serwisu booking.com, oferującego tanie noclegi w niemalże każdym zakątku świata.

City break to godny polecenia sposób, umożliwiający przełamanie codziennej rutyny. Korzystając z serwisów oferujących tanie loty oraz noclegi, możesz – inwestując naprawdę niewielkie ilości gotówki – odwiedzić miejsca, które do tej pory oglądałeś wyłącznie na ekranie telewizora czy komputera.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *