„Moda” na mobilność

Mobilność to „słowo klucz”, które charakteryzuje coraz więcej dziedzin naszego życia. Kierunki rozwoju wyznaczane przez obecną rzeczywistość często nie pozostawiają wyboru w kwestii komunikacji, miejsca pracy czy zamieszkania.

To, co kilkanaście lat temu uwidoczniło się najintensywniej w dominacji telefonii komórkowej i wszechobecności internetu, już dawno rozprzestrzeniło się na różne sfery życia.
Ci, którzy chcą lub muszą żyć jak współcześni nomadzi, mają do swojej dyspozycji nie tylko walizki, w które mogą pakować podręczny dobytek, i nie tylko namiary na firmy przewozowe, które w razie potrzeby zajmą się przeprowadzką większych mebli i sprzętów. Coraz częściej to, co dotąd było przypisane do miejsca (zamieszkania lub pracy) – czyli do danej, konkretnej nieruchomości, staje się elementem przenośnym, należącym do osoby lub firmy, a nie do lokalu. Coś, co było kiedyś „instalowane na stałe”, teraz staje się przedmiotem przenośnym, rzeczą wielorazowego – a raczej „wielomiejscowego”, użytku.

Na przykład podłoga – na pierwszy rzut oka wydaje się stałym elementem wnętrza mieszkania lub biura. Otóż okazuje się, że dostępne na rynku rozwiązania umożliwiają łatwy, szybki i wielokrotny montaż, oraz demontaż nie wymagający fachowych umiejętności. Takie zalety mają chociażby elastyczne panele podłogowe LVT „Adore”. Można je instalować bez użycia kleju, metodą na click, czyli wpinania jednego elementu w drugi (tzw. podłoga pływająca). W każdej chwili, bez ryzyka uszkodzenia paneli, da się je zdemontować, przetransportować i ułożyć w nowym miejscu. Również wymiana pojedynczych elementów podłogi w tym przypadku odbywa się bez żadnych przeszkód.

Innym przykładem mogą być płytki dywanowe „Multicontract Carpet Tiles Collection”. Podobnie, jak panele LVT, są one chętnie kupowane ze względu na łatwą instalację oraz prostą wymianę elementów. Jedną z ich najważniejszych zalet jest też możliwość ograniczenia strat materiałowych do minimum. Płytki dywanowe to rozwiązanie praktyczne i ekonomiczne.
Podłogi ułożone z paneli LVT lub płytek dywanowych warto zabierać ze sobą zmieniając miejsce zamieszkania, siedzibę firmy lub lokalizację tymczasowej ekspozycji. Mobilny charakter tych podłóg jest uzasadniony między innymi takimi cechami paneli LVT i płytek dywanowych, jak wysoka wytrzymałość, odporność na plamy, uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, zniekształcenia i blaknięcie. Są one trudno zapalne, zapewniają ochronę akustyczną, antystatyczną i elektrostatyczną. Ich trwałość powoduje, że przez lata użytkowania, bez względu na wielorazowy montaż i demontaż, wygląd oraz funkcjonalność podłogi pozostają na wysokim poziomie.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *