Jak wykorzystać potencjał nieruchomości gruntowej i wybudować obiekt w powtarzalnej oraz najwyższej jakości – case study.

Jak wykorzystać potencjał nieruchomości gruntowej i wybudować obiekt w powtarzalnej oraz najwyższej jakości – na przykładzie drugiej inwestycji realizowanej przez Amwin dla firmy Wavin – producenta systemów instalacyjnych z tworzyw sztucznych.

Firma Wavin Polska S.A., lider w produkcji systemów instalacyjnych z tworzyw sztucznych, rozpoczęła kolejną inwestycję związaną z budową hali magazynowej. Obiekt o powierzchni 1750 m2 powstał na terenie istniejącego zakładu Inwestora w Buku. Do kompetencji Amwin w realizowanej inwestycji należy przeprowadzenie całego procesu inwestycyjnego polegającego na  kompleksowym wybudowaniu i oddaniu do użytkowania obiektu.
Wavin to doświadczony producent i dostawca wysokiej jakości rozwiązań i systemów instalacyjnych z tworzyw sztucznych, działający na terenie całej Europy. Firma operuje na dwóch rynkach: instalacyjno-budowlanym oraz infrastrukturalnym. Zagwarantowanie najwyższych standardów logistycznych oraz wysokiego poziomu klienta jest jednym z kluczowych czynników sukcesu Wavin na rynku polskim. W celu zwiększenia przewagi konkurencyjnej, firma stawia na ciągły rozwój i rozszerzanie oferty produktowej. W tym celu przedsiębiorstwo rozpoczęło budowę hali magazynowej o powierzchni 1750 m2. Nowa inwestycja swoim zakresem obejmuje przygotowanie projektu wykonawczego oraz kompleksowe wykonanie hali magazynowej. Obiekt powstał na terenie istniejącego zakładu Inwestora w Buku, co wymagało od firmy Amwin dostosowania się do przepisów BHP panujących wewnątrz zakładu inwestora. W celu maksymalnego wykorzystanie potencjału nieruchomości gruntowej, w obiekcie została zaprojektowana ściana oddzielenia ppoż., co umożliwiło zmniejszenie odległości budynku od istniejącej zabudowy i zwiększenie powierzchni hali magazynowej. Hala zostanie wykonana w technologii szkieletowej, której konstrukcję nośną stanowią stalowe ramy.
Z uwagi na wysokie obciążenie ogniowe składowanych materiałów – do 17 tys. MJ, została zaprojektowana instalacja tryskaczowa oraz klapy oddymiające. Dodatkowo w celu zwiększenia parametrów ognioochronnych, obudowa hali zostanie wykonana w technologii płyty warstwowej wypełnionej rdzeniem z wełny mineralnej.
Realizowana hala, to druga inwestycja Amwin dla firmy Wavin w Buku. W 2011 roku Amwin zaprojektował i wybudował halę magazynową wysokiego składowania w technologii konstrukcji stalowej oraz obudowy lekkiej. W hali o rozpiętości 40 m i wysokości 12 m, Amwin dostarczył
i zamontował nowoczesne regały wysokiego składowania, co umożliwiło uzyskanie 6714 pozycji paletowych. Zachowanie spójności wizualnej z systemem identyfikacyjnym firmy Wavin, jak również nawiązanie do architektury istniejącego już obiektu, były istotnymi czynnikami dla Inwestora, dlatego w górnej części hali zaprojektowano dwa pasy w kolorze niebieskim, które kolorystyką nawiązują do logotypu firmy Wavin. Z kolei w celu zapewnienia najwyższej jakości wykonania, nowy obiekt został wykonany przy wykorzystaniu sprawdzonych rozwiązań Qamwin, które zapewnią szczelność oraz wysoką estetykę. Amwin jako jedna z niewielu firm w Polsce ma własne ekipy montujące elementy prefabrykowane w ramach struktur projektanta i generalnego wykonawcy. Inwestor otrzymuje zatem nie tylko produkt, ale też gwarancję tego, że obiekt zostanie wybudowany w powtarzalny sposób, w oparciu o własne zasoby pracowników fizycznych i sprawdzone projekty wykonawcze. Do kompetencji Amwin w realizowanej inwestycji należy przeprowadzenie całego procesu inwestycyjnego polegającego na  kompleksowym wybudowaniu obiektu – w tym dostawa i montaż konstrukcji, ścian, dachu, stolarki, wykonanie posadzki przemysłowej, montaż odwodnienia wewnętrznego, wykonanie prac elektrycznych, koordynacja robót związanych z instalacją tryskaczową oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Kontakt ze strony Projektanta i wykonawcy hal oraz biurowców pod klucz:

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *