Firma Jenox Akumulatory rośnie w siłę

Chodzieski producent akumulatorów marki Jenox rozbudowuje i modernizuje zakład. Bieżące inwestycje sięgają blisko 7 mln złotych. Realizowane projekty wpłyną na zwiększenie możliwości produkcyjnych zakładu i poprawę jakości wyrobów. Dodatkowo modernizacja zmniejszy emisję hałasu i wpłynie na komfort życia okolicznych mieszkańców.

Jenox Akumulatory ma blisko trzydziestoletnią tradycję w produkcji akumulatorów. Jednakże to ostatnie lata były znaczące dla zakładu. W tym czasie przedsiębiorstwo prężnie się rozwijało, modernizując zakład i wprowadzając do oferty nowe produkty. Sukcesem okazały się unowocześnione modele Jenox serii Classic i Gold oraz innowacyjny w swej konstrukcji Jenox SHD – przeznaczony do pracy w bardzo ciężkich warunkach. Teraz kolejne inwestycje mają wpłynąć na zwiększenie możliwości produkcyjnych zakładu. – Spółka w ramach unowocześnienia infrastruktury produkcyjnej rozbudowała dział formacji o kolejne wanny do ładowania akumulatorów w kąpieli wodnej. Ponadto wybudowaliśmy nowe komory do sezonowania płyt akumulatorowych, a także modernizujemy system podawania proszku ołowiu z instalacją nowego silosu. – mówi Marek Przystałowski, v-ce prezes i Dyrektor Techniczny Jenox Akumulatory – Prócz inwestycji, które bezpośrednio przekładają się na możliwości produkcyjne, realizujemy również takie, które pozwalają nam na szybszą realizację zamówień i lepsze zapewnienie dostępności wyrobów. W tym celu rozpoczęliśmy budowę magazynu wysokiego składowania dla gotowych akumulatorów – dodaje. Spółka realizuje równocześnie program inwestycyjny mający na celu trwałą poprawę infrastruktury produkcyjnej i ogólnozakładowej. Łączny koszt realizowanych obecnie projektów to blisko 7 mln zł.

Inwestycje w możliwości produkcyjne to tylko jeden z kierunków rozwoju. Kolejny to działania proekologiczne i takie które mają poprawić komfort pracy osób zatrudnionych w zakładzie. Firma Jenox zmodernizowała system wentylacji obszarów produkcyjnych wyposażając je w filtry absolutne – Dbamy o komfort życia mieszkańców Chodzieży dlatego prowadzimy wiele działań proekologicznych. Jednym z nich jest systematyczne ograniczanie poziomu hałasu poprzez zamykanie obszarów produkcyjnych ścianami i zadaszeniami z płyt dźwiękochłonnych – mówi Marek Bajsert, prezes Jenox Akumulatory. – Dodatkowo planujemy również zamykanie obiegów wodnych w celu ograniczenia ilości ścieków oraz rekuperację energii cieplnej w obrębie wydziałów odlewania i pastowania kratki. Wszystko to niebawem przyniesie wymierne efekty ekologiczne i ekonomiczne – dodaje.

Jenox Akumulatory to jeden z czołowych polskich producentów baterii samochodowych, a jego wyroby są dostępne w przeszło 900 punktach na terenie całego kraju. Chodzieski zakład zatrudnia blisko 160 osób. Linie produktów marki Jenox stanowią trzy serie akumulatorów: Gold, Classic i Hobby o zróżnicowanych parametrach technicznych. W swojej ofercie producent posiada również akumulatory przeznaczone do samochodów ciężarowych i sprzętu specjalistycznego firmowane znakiem SHD.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *