Audyt i dobór opon dla flot pojazdów ciężarowych

Doświadczenie firm transportowych pokazuje, że odpowiednio dobrane opony znacząco obniżają koszty funkcjonowania flot. Dlatego umiejętność doboru właściwego ogumienia jest tak istotna, że coraz więcej menedżerów przedsiębiorstw transportowych korzysta z pomocy specjalistów w tym zakresie.

Proces doboru opon do pojazdu ciężarowego jest bardzo złożony. Ogumienie dobierane jest na podstawie wielu kryteriów, m.in. typu transportu, rodzaju pojazdu, pokonywanych dystansów, rodzaju nawierzchni, czy rozmiaru opon. Należy także uwzględnić warunki atmosferyczne, w których będą użytkowane opony. Złożoność kryteriów wyboru sprawia, że coraz częściej operatorzy flot powierzają właściwy dobór i profesjonalny montaż wyspecjalizowanym doradcom zewnętrznym. Przykładem jest usługa ContiFitmentService oferowana w ramach programu Conti3600 Fleet Services, który został stworzony w celu kompleksowego wsparcia flot w zarządzaniu ogumieniem.

ContiFitmentService oferuje wsparcie menedżerów flot w momencie zakupu oraz profesjonalny montaż opon w dowolnym serwisie opatrzonym logo Conti 360°. Eksperci Conti 360° analizują i proponują rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz specyfiki pracy firmy przewozowej.

Audyt floty

Kluczem do właściwego doboru opon jest przeprowadzenie wnikliwego audytu floty, którego celem jest wskazanie optymalnych rozwiązań dla każdego z pojazdów indywidualnie. Audyt ogumienia jest przeprowadzany za pomocą urządzenia pomiarowego Fleet Check Tool. Pozyskane podczas pomiaru informacje dotyczące przebiegu pojazdu, głębokości bieżnika oraz rozmiaru i ciśnienia w oponach są wysyłane za pośrednictwem technologii Bluetooth do systemu, który automatycznie generuje raporty zarówno jednostkowe, jak i o całym zestawie opon pojazdu.

Dobór ogumienia

Na podstawie danych pozyskanych podczas audytu ustalane są harmonogramy wymian
i rotacji opon, które są podstawą do terminowej wymiany ogumienia w każdym z pojazdów floty. Montaż i demontaż opon może być dokonywany w dowolnym serwisie Conti360
0 lub poprzez serwis mobilny w miejscu, gdzie aktualnie znajdują się pojazdy. Wszystkie harmonogramy i dane dotyczące wymian ogumienia dostępne są na specjalnej platformie Web Cesar, z której mogą korzystać obsługiwane w programie floty, a także warsztaty z sieci Conti3600 Fleet Services.

Co ważne, flota nie ponosi żadnych opłat abonamentowych związanych z usługą ContiFitmentService. Floty płacą jedynie za zakup opon oraz obsługę serwisową. Zaletą rozwiązania jest integralność płatności – floty otrzymują jedną fakturę zbiorczą za wszystkie czynności dokonane w ramach każdej wybranej usługi Conti3600 Fleet Services. Płatności można szybko i prosto dokonywać przy użyciu platformy Web Cesar.

„Cenimy sobie wysoki poziom świadczonych usług przez Continental w ramach ContiFitmentService – zarówno dobór właściwego ogumienia, jak i sprawną oraz kompetentną współpracę z logistyką. To oszczędza czas i pozwala nam skupić się na najważniejszych celach prowadzonego biznesu” – powiedział Benedykt Jękot z firmy EPO Trans.

Obecnie, usługa ContiFitmentService dostępna w ramach programu Conti360° Fleet Services dostępna jest w 15 krajach Europy – w Austrii, Belgii, Czechach, Danii, we Francji, w Niemczech, we Włoszech, w Polsce, na Słowacji, w Hiszpanii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Turcji, Irlandii i na Węgrzech. W Polsce specjalistyczna obsługa serwisową Conti3600 Fleet Services obejmuje już ponad 200 flot.

***

Continental AG

Z osiągniętymi w 2014 roku obrotami w wysokości 34,5 miliardów euro, Continental jest jednym z wiodących dostawców motoryzacyjnych na świecie, rozwijając inteligentne technologie dla transportu osób i ich dóbr. Jako wiarygodny partner i międzynarodowy producent opon, oferuje trwałe, bezpieczne i komfortowe rozwiązania, dostosowane do indywidualnych potrzeb. Koncern działa w ramach pięciu działów: Podwozi i Bezpieczeństwa, Układów Napędowych, Wnętrz Pojazdów, Opon oraz ContiTech. Continental zatrudnia obecnie około 200 000 pracowników w 53 krajach.

www.continental-corporation.com

Dział Opon

Jako jeden z wiodących producentów opon na świecie, zatrudniający ponad 44 000 pracowników, Dział Opon osiągnął w 2013 roku sprzedaż ogółem w wysokości ponad 9,6 mld €. Obecnie Dział Opon posiada na całym świecie 24 zakłady zajmujące się produkcją i rozwojem. Szeroka oferta produktów Działu oraz stałe inwestycje w badania i rozwój w znaczący sposób przyczyniają się do osiągnięcia efektywnej pod względem kosztowym i wydajnej ekologicznie mobilności.

Opony do pojazdów ciężarowych

Dział Opony do Pojazdów Ciężarowych jest jednym z największych producentów opon do samochodów ciężarowych, autobusów i pojazdów przemysłowych na świecie.

www.continental-truck-tires.pl

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *