MAJ Z TEATREM KLANCYK

Pierwszy spektakl Teatru Improwizowanego Klancyk po powrocie z Festiwalu Improwizacji w Chicago inspirowany będzie literaturą amerykańską. W maju odbędzie się także Improwizowane słuchowisko z udziałem gitarzysty Mirona Grzegorkiewicza i nie zabraknie dwóch klasycznych formatów improwizowanych Teatru Klancyk – „Pana Harolda” oraz „Zaburzonych osobowości”.

W piątek, 8.05, odbędzie się spektakl „Klancyk po amerykańsku” – długa forma improwizowana, w której sceny zostaną zainspirowane fragmentami książek amerykańskich autorów przyniesionych przez publiczność. Longplay to jeden z najpopularniejszych spektakli z repertuaru Teatru Klancyk i zarazem najbardziej klasyczny spektakl improwizowany. 

W kolejny piątek, 15 maja, muzyka Mirona Grzegorkiewicza zainspiruje grających a grający muzykę – wspólnie stworzą opowiadane i grane na żywo słuchowisko. Miron Grzegorkiewicz jest muzykiem z zespołów takich jak HOW HOW, JAAA czy Daktari. Całkiem ostatnio można było go usłyszeć w utworze Spook (http://www.youtube.com/watch?v=WWrMudv49RU). Co z tego wyjdzie? Jak to w przypadku improwizacji bywa, nie wiadomo.

22 maja teatr improwizowany zagra Pana Harolda. Harold jest najpopularniejszym formatem granym przez improwizatorów na całym świecie. Pan Harold inspirowany jest słowami-skojarzeniami wykrzykiwanymi przez publiczność – to z nich zawsze rozwija się przedstawienie. Każdy spektakl napełniony jest charakterystycznym dla teatru abstrakcyjnym poczuciem humoru, atmosferą bliżej nieokreślonej dziwaczności oraz niedorzecznościami spod znaku różnych śmiesznych wyrazów, w których lubuje się nie tylko Klancyk, ale także publiczność przychodząca na spektakle.

W ostatni piątek maja, 29, Klancyk zagraZaburzone Osobowości” – długą formę improwizowaną, której początkiem jest stworzenie na oczach i z udziałem widzów kilku bohaterów, którzy opowiedzą wspólna historię o zdarzeniu, które ich połączyło, a następnie odegrają spektakl prezentujących tę niedorzeczną historię zainspirowaną podpowiedzią publiczności.

MAJOWY REPERTUAR:

8.05 / PIĄTEK – KLANCYK PO AMERYKAŃSKU / KLUB KOMEDIOWY / 20:00

15.05 / PIĄTEK – IMPROWIZOWANE SŁUCHOWISKO FEAT. MIRON GRZEGORKIEWICZ / KLUB KOMEDIOWY / 20:00

22.05 / PIĄTEK PAN HAROLD / KLUB KOMEDIOWY / 20:00

29.05 / PIĄTEK – ZABURZONE OSOBOWOŚCI / KLUB KOMEDIOWY / 20:00

Szczegóły wszystkich wydarzeń:

https://www.facebook.com/Klaaancyk/events

Szczegóły organizacyjne:

Spektakle piątkowe odbywają się w Klubie Komediowym, ul. Nowowiejska 1

BILETY: 30 zł (normalne) / 20 zł (ulgowe)

REZERWACJE: komedowy.pl lub rezerwacje@komediowy.pl, telefon 517 876 360
Bilety dostępne również w aplikacji Going: http://goingapp.pl/

Teatr Improwizowany Klancyk to jedna z pierwszych grup improwizacji w Polsce, która występuje w klubowo-teatralnych przestrzeniach Warszawy (i nie tylko) od 2006 roku. Klancyk jest prekursorem teatralnej formy, polegającej na zespołowym budowaniu spektakli bez scenariusza, na bazie sugestii publiczności. Improwizacja przyjmuje różne formy – od spektakli skeczowych po długie dramatyczne przedstawienia. Cechą charakterystyczną jest przede wszystkim tworzenie fabuły na bieżąco. Klancyk współtworzy pierwszy w Polsce Klub Komediowy, który powstał na Placu Zbawiciela w marcu 2014 roku.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *