ASUS ROG zapowiada GR6, czyli kolejny mini PC wchodzi do gry

Inspirowany konsolami do gier komputer z kompaktową, 2,5-litrową obudową, wydajnymi komponentami, zaawansowanym dźwiękiem i technologiami poprawiającymi jakość rozgrywki – to nowy mini PC GR6 przygotowany przez ASUS ROG.

W jego wnętrzu znajdziemy procesor Intel® Core™ i5 piątej generacji i kartę graficzną NVIDIA® GeForce® GTX 960M. Do tego 8GB pamięci DDR3L (z możliwością rozszerzenia do 16GB), dysk twardy lub SSD, łączność sieciowa 802.11ac i system Windows 8.1. Całość uzupełnia estetyczny wygląd, który sprawia, że chętnie postawimy urządzenie w pokoju dziennym. Poręczne wymiary z kolei przemawiają za tym, by zabrać go ze sobą np. na LAN party.

Komfortowe granie

ROG GR6 wykorzystuje wysokiej jakości komponenty i oprogramowanie – zarówno jeżeli chodzi o dźwięk, jak i obsługę połączenia sieciowego. SupremeFX, Sonic Studio i Sonic Radar II współpracują ze sobą, zapewniając doskonałe brzmienie w grach, a Intel® Gigabit Ethernet i GameFirst III oferują płynną grę online.

SupremeFX dostarcza realistyczne brzmienie dzięki konstrukcji, która redukuje zakłócenia elektromagnetyczne (EMI). Wykonane w Japonii kondensatory audio ELNA® oferują ciepłe i naturalne barwy oraz reprodukują każdy detal efektów dźwiękowych w grach. Analogowe i cyfrowe komponenty są od siebie odizolowane, co minimalizuje zakłócenia elektromagnetyczne. Sonic SenseAmp automatycznie dostosowuje ustawienia wbudowanego wzmacniacza i mpedancję słuchawek. Sonic SoundStage pozwala dopasować dźwięk do różnego typu gier. Działa nawet w systemie SteamOS bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.

Maksymalne wykorzystanie możliwości audio w GR6 ułatwiają aplikacje Sonic Studio oraz Sonic Radar II. Pierwsza z nich to interfejs do regulacji z funkcją Virtual Surround, która włącza 7.1-kanałowy dźwięk nawet, jeśli użytkownik korzysta z dwukanałowych słuchawek stereofonicznych. Oferuje dodatkowe opcje kontroli dźwięku, w tym konfigurację ustawień Reverb, Bass Boost, Equalizer, Voice Clarity i Smart EQ. Z kolei Sonic Radar II wykrywa przeciwników za pomocą graficznej nakładki wyświetlanej na ekranie. Wskazuje ona położenie źródła strzałów, kroków i innych odgłosów.

Intel Gigabit Ethernet oznacza lepszą przepustowość bez dodatkowego obciążania procesora. Jest rozwiązaniem wysoko cenionym wśród graczy na całym świecie. Zapewnia ulepszoną obsługę protokołów TCP i UDP oraz dwukrotnie większą prędkość podczas przesyłania małych pakietów gier.

GameFirst III nadaje wysoki priorytet pakietom gry i przydziela im większą przepustowość. Posiada cztery tryby priorytetyzacji oraz dostęp do manualnych ustawień, które dają użytkownikowi pełną kontrolę nad połączeniem sieciowym. Wbudowany monitoring sieci nadzoruje ruch i testuje prędkość połączeń.

Epicki świat na ekranie HDTV

Steam Big Picture Launcher pozwala grać na ekranie telewizora Full HD 1080p TV, czyli w środowisku podobnym do tego znanego z konsol. Fabrycznie zainstalowana aplikacja Steam umożliwia szybkie i łatwe pobieranie gier na GR6.

Warto wspomnieć, że zespół ROG współpracuje obecnie z firmą Valve, aby zapewnić idealną kompatybilność GR6 z Steam OS i Steam Controller.

Możliwość rozbudowy i wysoka wydajność chłodzenia

Odsuwane pokrywy w ROG GR6 oferują łatwy dostęp do 2,5-calowego dysku HDD lub SSD oraz modułów pamięci SO-DIMM. Za wydajne chłodzenie odpowiadają dwa miedziane przewody cieplne i duży wentylator, który odprowadza ciepło z procesora i karty graficznej. Urządzenie jest bardzo ciche – w trybie bezczynności emituje zaledwie 20dB, a przy pełnym obciążeniu 28dB. Podczas grania hałas nie będzie więc irytował innych domowników.

Dodatkowe aplikacje i programy

Wraz z ROG GR6 otrzymujemy dostęp do kilku ciekawych narzędzi i aplikacji. AI Suite III to intuicyjny interfejs umożliwiający zmianę ustawień systemu i innych funkcji w kilku prostych ruchach. Z ASUS HomeCloud będziemy zdalnie strumieniować multimedia i otwierać pliki online. Funkcja USB Charger na przednim porcie USB dwukrotnie szybciej naładuje urządzenia mobilne, nawet kiedy komputer będzie wyłączony lub w trybie hibernacji.

Użytkownicy ROG GR6 otrzymają pełną, roczną licencję na oprogramowanie Kaspersky® Anti-Virus, a po założeniu nowego konta na ASUS WebStorage, darmowy, roczny dostęp do 100GB przestrzeni dyskowej do udostępniania i przechowywania plików.


NAJWAŻNIEJSZE PUNKTY

  • Zasilany procesorem Intel Core i5 piątej generacji i kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX 960M, oferuje obraz w jakości Full HD 1080p

  • Doskonałe funkcje opracowane z myślą o graczach, takie jak Intel Gigabit Ethernet, SupremeFX i Steam Big Picture Launcher

  • Wygodne, odsuwane pokrywy boczne zapewniają łatwy dostęp do dysku i pamięci SO-DIMM

DOSTĘPNOŚĆ I CENY

  • ASUS ROG GR6 będzie dostępny w Polsce w pierwszej połowie maja 2015 r.

  • Sugerowana cena detaliczna: od 3099 zł brutto

  • Dystrybucja: AB

SPECYFIKACJA1

ASUS ROG GR6

Procesor

Procesor Intel® Core™ i5-5200U

System operacyjny

Windows® 8.1

Windows® 8.1 Pro

Grafika

NVIDIA® GeForce® GTX 960M Graphics z 2GB GDDR5 VRAM

Pamięć i
dysk

Pamięć 4GB 1600MHz DDR3L (do 16GB)

2 x SO-DIMM

SATA 6.0Gbit/s;

1 x 2,5″ 1TB 7200rpm HDD,

1 x 2,5″ 500GB 7200rpm HDD,

1 x 2,5″ 128GB SSD, lub

1 x 2,5″ 256GB SSD

1 x Wnęka 2,5″ dla dysku HDD/SSD

lub

1 x 2,5″ 128GB SSD i 1 x 2,5″ 1TB 7200rpm HDD

Sieci

Intel Gigabit Ethernet LAN

802.11a/b/g/n/ac Wi-Fi

Łączność bezprzewodowa

802.11a/b/g/n/ac

Łączność

Panel przedni
1 x Słuchawki

1 x Mikrofon

2 x USB 2.0 (1 z USB Charger)

Tylny panel

3 x Audio jack (LINE_IN/LINE_OUT/MIC)

1 x Optyczne wyjście S/PDIF

1 x HDMI

1 x DisplayPort

1 x LAN(RJ45)

4 x USB 3.0

1 x 19V DC-in

1 x Kensington lock

Ekskluzywne funkcje ROG

SupremeFX Audio

Sonic SoundStage

Sonic SenseAmp

Sonic Studio

Sonic Radar II

GameFirst III

Steam Big Picture Launcher

Inne dodatki

Kaspersky Anti-Virus (pełna roczna licencja)

Technologia Intel Smart Connect

Technologia Intel Rapid Start

ASUS EZ Update
ASUS WebStorage (100GB na jeden rok dla nowych użytkowników)

AI Suite III
ASUS HomeCloud z Wi-Fi GO!/Media Streamer

DTS Connect

Dołączone akcesoria

Myszka dla graczy ROG Sica i klawiatura dla graczy RA01 (opcjonalnie)

Myszka dla graczy ROG Gladius i mechaniczna klawiatura dla graczy M801 (opcjonalnie)

Kolory

Czarny i czerwony ROG

Wymiary

Maks. 238 x 245 x 60mm, obudowa 2,5l

Waga

1,28 kg

Specyfikacje, zawartość i produkty mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Mogą też różnić się w zależności od kraju. Rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od aplikacji, sposobu użycia oraz innych czynników. Pełna specyfikacja jest dostępna na stronie http://www.asus.com

###

O firmie ASUS

Firma ASUS jest producentem najlepiej sprzedających się i najczęściej nagradzanych płyt głównych oraz jedną z trzech firm będących w światowej czołówce pod względem liczby sprzedanych notebooków. ASUS projektuje i wytwarza produkty, które idealnie zaspokajają potrzeby dzisiejszego domu i biura. Firma posiada bogate portfolio na które składają się płyty główne, karty graficzne, napędy optyczne, monitory, stacjonarne komputery osobiste, komputery All-in-One, notebooki, netbooki, serwery, urządzenia multimedialne, rozwiązania bezprzewodowe, urządzenia sieciowe, tablety, smartfony i urządzenia noszone. Firma ASUS zdobyła w 2014 roku 4256 nagród, i to właśnie jej przypisywane jest zrewolucjonizowanie przemysłu komputerowego dzięki komputerom Eee PC™. Firma zatrudnia ponad 12500 pracowników, w tym światowej klasy zespół badawczo-rozwojowy złożony z 3800 inżynierów. W 2014 roku dochód firmy wyniósł ok. 14,5 mld dolarów amerykańskic

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *