Wyspy Paprykarzowe

93a18c82a73f_largeAneta – bohaterka „Wysp Naftalinowych” powraca wraz ze swoimi niezwykłymi historiami w powieści „Wyspy Paprykarzowe”. W tej części jesteśmy świadkami między innymi tego, jak z trądzikowej nastolatki staje się kobietą. Aneta dojrzewa do miłości, do swojego pierwszego razu z kochanym i kochającym chłopakiem.

– Ciiiii…. – Andrzej zamyka mi usta długim pocałunkiem.

W tym momencie wstyd i zażenowanie odpływają w otchłanie niebytu. Pozostaje tylko czułość i wzruszenie. Oddech Andrzeja staje się coraz głębszy, a wcześniejsze kanciaste ruchy teraz stają się rytmiczne i skoncentrowane. Czyż ciało nie jest mądre? Jest! Jest cudowne i kochane! Chcę zapamiętać tę chwilę na całe życie, mojego pierwszego mężczyznę, moją miłość i pierwsze doświadczenie Wszechświata!

Oczywiście miłość jest tylko jednym z wielu wątków nastoletniego życia Anety, ale przywołuję go, gdyż bardzo ładnie, pastelowo, został opisany. I lapidarnie, ale w sumie właśnie tyle było potrzeba.

„Wyspy Paprykarzowe” Anety Skarżyński, to książka zawierająca nie tylko dobry humor i zabawne dialogi, ale i mądre spostrzeżenia powstające w głowie wrażliwej nastolatki.

 

No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *