Zostań swoim własnym trenerem!

Nic tak nie szkodzi naszemu zdrowiu, jak patrzenie na swoje grzeszki przez palce. To dziwne, że jesteśmy skłonni wybaczać sobie napady obżarstwa, a potem udawać, że przecież nic złego nie zrobiliśmy.

Niestety. Organizmu nie da się oszukać, on nie robi sobie wolnego od liczenia kalorii – nigdy! Dzień w dzień z największą skrupulatnością przelicza to, co zjedliśmy i skrupulatnie odkłada na „boczki” wszystkie nadmiary. Nawet wówczas, gdy mamy słabszy dzień i fundujemy sobie wino i pizzę na wieczorny seans filmowy – on także liczy. Dzień w dzień, miesiąc w miesiąc przez okrągły rok.

Warto zdać sobie z tego sprawę i poinstruować samego siebie względem spożywanych posiłków i wypijanego alkoholu. I nie oznacza to wcale, że na nic nie będziemy mogli sobie pozwolić z tych drobnych przyjemności. Ulubione słodycze czy dania typu fast food również mogą pozostać w zminimalizowanej ilości w naszej diecie, ale tylko raz na jakiś czas i zawsze za te grzeszki trzeba samemu sobie zapłacić, jak? Ćwicząc. Każdy zjedzony batonik należy wybiegać, bądź spalić na zajęciach fitness, a każdą piątkową pizzę wyjeździć na rowerze w weekend. Bez takiego szablonu w szybkim tempie nabierzemy sporo kilogramów, a tego nie chce nikt.

Szczególnie osoby po 30-tym roku życia powinny natychmiastowo wprowadzić taki szablon do swojego życia, bo to właśnie im spowalnia metabolizm, a więc nawet, jeśli nie będą jadły więcej niż zwykle, to i tak zaczną powoli przybierać na wadze. Metabolizm jest nieubłagany i z wiekiem daje o sobie znać.

Najważniejsza sprawa, to zainteresować się nieco lżejszymi posiłkami oraz żywnością dającą dużo energii, a mało kalorii. Wiele na ten temat można obecnie znaleźć w sieci, ale jeśli brakuje nam na to czasu warto wybrać się po poradę do dietetyka. Dobrana dieta i aktywność fizyczna szybko przyniosą efekty w postaci ładnej, zadbanej sylwetki.

Im wcześniej pomyślimy o konsekwencjach swojego niepohamowanego apetytu tym łatwiej będzie nam wrócić do normy. Każdy jest kowalem swojego losu – także w kwestiach zdrowotnych.

M-S-M

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *