Polski finał konkursu Henkel Innovation Challenge rozstrzygnięty

Utalentowani studenci SGH powalczą o bilet na podróż dookoła świata

Dominika Potasz i Rafał Demowski ze Szkoły Głównej Handlowej zwyciężyli w krajowym finale międzynarodowego konkursu studenckiego Henkel Innovation Challenge (HIC). Studenci przekonująco zaprezentowali wizjonerską koncepcję kosmetyku, który jednocześnie koloryzuje, odżywia i stylizuje włosy.

W polskim finale HIC, który odbył się 5 marca w Warszawie, rywalizowało osiem drużyn. Głównym zadaniem, z którym zmierzyli się studenci, było opracowanie innowacyjnego produktu dla jednego z trzech sektorów biznesowych firmy Henkel: kosmetyków, środków piorących i czystości oraz klejów, uszczelniaczy i technologii powierzchniowych. Pomysły miały odpowiadać na trendy rynkowe w 2050 roku oraz być opracowane zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Henkla. Podczas pracy nad swoim pomysłem i w przygotowaniach do krajowego finału studenci korzystali z merytorycznego wsparcia mentorów – menedżerów firmy Henkel.

Zdaniem jury, składającego się z menadżerów najwyższego szczebla firmy Henkel, najlepszym tegorocznym projektem okazał się produkt stworzony przez Dominikę Potasz i Rafała Dembowskiego, duet studentów ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Laureaci tworzący grupę „Innovaders” opracowali wizjonerski kosmetyk o nazwie Schwarzkopf Nanocontrol, który zastępuje trzy inne środki służące do pielęgnacji włosów. Ten unikatowy żel, dzięki wykorzystaniu ultra cienkiej nanopowłoki, jednocześnie koloryzuje, odżywia i układa włosy według indywidualnych potrzeb. Liczba stylizacji tworzona dzięki produktowi jest nieograniczona, tym samym pozwalając wszystkim użytkownikom na zbudowanie własnego niepowtarzalnego wizerunku.

– Tegoroczni zwycięzcy ujęli nas prostotą pomysłu, który jest innowacyjny, a zarazem każdy o nim marzy. Klienci coraz częściej szukają bowiem łatwych i skutecznych w użyciu produktów, aby podstawowe czynności zabierały im jak najmniej czasu – mówi Karolina Szmidt, dyrektor działu HR Henkel Polska. –„Innovaders” okazali się także bezkonkurencyjni, jeśli chodzi o umiejętności prezentacyjne. Trzymamy kciuki za jak najlepszy występ polskiej drużyny w światowym finale konkursu – dodała.

Zwycięzcy krajowego etapu HIC studiują w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, oboje na kierunku finanse i rachunkowość. Zajęcie pierwszego miejsca w etapie krajowym otworzyło im furtkę do dalszych zmagań w konkursie – będą mogli zaprezentować swój pomysł podczas światowego finału HIC, który odbędzie się w dniach 8 – 11 kwietnia 2015 r. w Wiedniu. Stawką międzynarodowego finału jest bilet na podróż dookoła świata o wartości 10 000 euro. Zespoły, które zajmą drugie i trzecie miejsce, również otrzymają vouchery podróżne. Wszystkie trzy zespoły będą miały okazję osobiście spotkać się z dyrektorem generalnym Henkla, Kasperem Rorstedem, i zaprezentować mu swoje innowacyjne koncepcje.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.henkelchallenge.com

i www.facebook.com/henkelchallenge. Informacje o możliwościach kariery w Henklu znajdują się pod adresem www.henkel.com/careers.

***

Henkel oferuje na całym świecie wiodące marki i technologie w trzech obszarach biznesowych: Laundry & Home Care (środków piorących i czystości), Beauty Care (kosmetyków) oraz Adhesive Technologies (klejów, uszczelniaczy i technologii powierzchniowych). Założona w 1876 roku firma jest światowym liderem w branżach produktów konsumenckich oraz dla przemysłu, oferując tak znane marki jak Persil, Schwarzkopf i Loctite. Henkel zatrudnia prawie 50 tysięcy pracowników. W 2014 roku wartość sprzedaży Henkla wyniosła 16,4 miliarda euro, a skorygowany zysk operacyjny 2,6 miliarda euro. Akcje uprzywilejowane firmy wchodzą w skład niemieckiego indeksu giełdowego DAX

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *