Spacerem po Mediolanie…bez pośpiechu

Mediolan jest jednym z najważniejszych i najbogatszych ośrodków turystycznych w Europie, dlatego każdy szanujący się podróżnik powinien odwiedzić to miasto.  W lutym ukazał się świetny przewodnik z serii „Wakacje bez pośpiechu”, który ułatwia zwiedzanie stolicy Lombardii. W naszym kraju książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Burda NG Polska.

mediolanAutorką podręcznego przewodnika „Spacerem po Mediolanie” jest Fabrizia Villa, która urodziła się i wychowała w tym jakże inspirującym mieście. Książkę podzielono na trzy części – w pierwszej autorka opisuje trasy przeznaczone dla turystów planujących krótki pobyt w Mediolanie – na jeden dzień lub na weekend. W tej części znajdują się też informacje dla turystów nastawionych typowo na rozrywkę, zakupy czy pobyt z dziećmi. Druga i najobszerniejsza część przewodnika „Spacerem po Mediolanie” zawiera opisy 9 tras turystycznych. Warto zwrócić uwagę, że przedstawiono je w bardzo przejrzysty sposób – każdą trasę poprzedza mapa zwiedzania i krótka charakterystyka najważniejszych miejsc. Na dalszych stronach przewodnika Fabrizia Villa dzieli się ciekawymi i praktycznymi informacjami o wybranych atrakcjach. W tej części książki turysta pozna najważniejsze zabytki stolicy Lombardii na czele z katedrą Du Omo, operą La Scala czy ceglanym zamkiem Castello Sforzesco. Ostatni rozdział książki jest niezwykle przydatny szczególnie dla osób, które w Mediolanie i we Włoszech są pierwszy raz. Znajdują się w nim bowiem praktyczne informacje o hotelach, punktach informacji turystycznej, telefonach alarmowych czy dotyczące komunikacji publicznej. Fabrizia Villa wspomina także o ulgach i zniżkach dla turystów czy miejscach, w których możliwe jest korzystanie z bezpłatnego dostępu do internetu.

Największym atutem przewodnika „Spacerem po Mediolanie” jest to, że każdy znajdzie w nim dla siebie cenne informacje. Jeśli więc planujemy wyjazd do włoskiej stolicy sztuki, kultury i mody, koniecznie zainwestujmy w małą, aczkolwiek obfitującą w treść i ciekawe fotografie książeczkę.

Dane wydawnicze:
Autor: Fabrizia Villa
tytuł: „Spacerem po Mediolanie”
Wydawnictwo Burda Książki
ISBN 978-83-7596-499-8
cena: 31,90 zł
format 133 x 181 mm
liczba stron: 192
oprawa miękka
data premiery: 18 lutego 2015 r.

O Wydawnictwie Burda Książki:
Wydawnictwo książkowe istnieje od ponad dziesięciu lat – wcześniej pod nazwą G+J Książki, od grudnia 2013 roku jako Burda Książki. W ofercie ma około 1000 tytułów. Rocznie wydaje 300 pozycji książkowych. To czołowy wydawca literatury pięknej i popularnej, którego oferta obejmuje ponad 300 tytułów (powieści, thrillery, poradniki, biografie, kulinaria i książki dla dzieci). W 2012 i 2013 roku wydawca otrzymał kolejno dwie statuetki Bestseller Empiku 2011 oraz statuetkę Bestseller Empiku 2012. Wydawnictwo książkowe National Geographic jest liderem w dziedzinie publikacji ilustrowanych. Katalog wydawniczy obejmuje literaturę podróżniczą, poradniki fotograficzne, przewodniki turystyczne, książki popularnonaukowe dla dzieci i dorosłych oraz albumy. W sprzedaży jest ponad 200 tytułów. Znakiem rozpoznawczym publikacji National Geographic jest nie tylko charakterystyczna żółta ramka, ale także doskonałej jakości zdjęcia najwybitniejszych fotografików na świecie. W styczniu 2014 Wydawnictwo Burda Książki otrzymało tytuł Wydawcy Roku 2013 w ramach corocznych nagród przyznawanych przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” – najstarsze i największe pismo dotyczące branży wydawniczej w Polsce.

KJ

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *