KLANCYK W MARCU

W marcowym repertuarze Teatru Improwizowanego Klancyk nie zabranie klasycznych formatów improwizacji komediowej, takich jak „Zaburzone Osobowości” i „Pan Harold”, spektaklu literackiego („Longplay” – Klancyk gra fantasy) oraz eksperymentu przygotowanego specjalnie na Międzynarodowy Dzień Teatru – spektaklu „Pretensjonalissimus”.

W pierwszy piątek marca, 6.03, Klancyk zagraZaburzone Osobowości” – długą formę improwizowaną, której początkiem jest stworzenie na oczach i z udziałem widzów kilku bohaterów, którzy opowiedzą wspólna historię o zdarzeniu, które ich połączyło, a następnie odegrają spektakl prezentujących tę niedorzeczną historię zainspirowaną podpowiedzią publiczności.

Kolejny spektakl, w kolejny piątek 13 marca, to „Klancyk gra fantasy” – Longplay – długa forma improwizowana, w której sceny zostaną zainspirowane fragmentami książek fantastycznych przyniesionych przez publiczność. Longplay to jeden z najpopularniejszych spektakli z repertuaru Teatru Klancyk i zarazem najbardziej klasyczny spektakl improwizowany. 

20 marca teatr improwizowany zagra Pana Harolda. Harold jest najpopularniejszym formatem granym przez improwizatorów na całym świecie. Pan Harold inspirowany jest słowami-skojarzeniami wykrzykiwanymi przez publiczność – to z nich zawsze rozwija się przedstawienie. Każdy spektakl napełniony jest charakterystycznym dla teatru abstrakcyjnym poczuciem humoru, atmosferą bliżej nieokreślonej dziwaczności oraz niedorzecznościami spod znaku różnych śmiesznych wyrazów, w których lubuje się nie tylko Klancyk, ale także publiczność przychodząca na spektakle.

W ostatni piątek, 27 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Klancyk zaprasza na szalony eksperyment. „Pretensjonalissimus, czyli Klancyk gra z oper” to spektakl zainspirowany wybranymi przez Mateusza Grzesińskiego fragmentami oper! Po prezentacji filmu z fragmentem opery nastąpi jego improwizowana interpretacja, a finałem będzie ekspercki komentarz na temat faktycznej treści opery.

MARCOWY REPERTUAR:

6.03  / PIĄTEK – ZABURZONE OSOBOWOŚCI / KLUB KOMEDIOWY / 20:00

13.03 / PIĄTEK – KLANCYK gra FANTASY / KLUB KOMEDIOWY / 20:00

20.03 / PIĄTEK – PAN HAROLD / KLUB KOMEDIOWY / 20:00

27.03 / PIĄTEK – PRETENSJONALISSIMUS, czyli KLANCYK gra z oper / KLUB KOMEDIOWY / 20:00

Szczegóły wszystkich wydarzeń:

https://www.facebook.com/Klaaancyk/events

Szczegóły organizacyjne:

Spektakle odbywają się w Klubie Komediowym, ul. Nowowiejska 1

BILETY: 30 zł (normalne) / 20 zł (ulgowe)

REZERWACJE: http://komediowy.pl/?event=klancyk-gra-zaburzone-osobowosci lub rezerwacje@komediowy.pl, telefon 517 876 360
Bilety dostępne również w aplikacji Going: http://goingapp.pl/

Teatr Improwizowany Klancyk to jedna z pierwszych grup improwizacji w Polsce, która występuje w klubowo-teatralnych przestrzeniach Warszawy (i nie tylko) od 2006 roku. Klancyk jest prekursorem teatralnej formy, polegającej na zespołowym budowaniu spektakli bez scenariusza, na bazie sugestii publiczności. Improwizacja przyjmuje różne formy – od spektakli skeczowych po długie dramatyczne przedstawienia. Cechą charakterystyczną jest przede wszystkim tworzenie fabuły na bieżąco. Klancyk współtworzy pierwszy w Polsce Klub Komediowy, który powstał na Placu Zbawiciela w marcu 2014 roku.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *