W góry! Wiosną, latem, jesienią czy zimą?

Kiedy najlepiej wybrać się w góry? Ten spór trwa od dawna i z pewnością nigdy się nie skończy, bo piękno gór tkwi w ich kolorystyce tak zależnej od pór roku.

I o tym pisze również w swoim przewodniku Dariusz Jędrzejewski „Słowacja. Góry dla niecierpliwych“ (przewodnik ukazał się 18 lutego nakładem Wydawnictwa Burda Książki). Przewodnik prezentuje 35 wycieczek po górskich parkach narodowych Słowacji, a proponowane trasy są bardzo różnorodne i mogą z nich skorzystać zarówno ci, których pasją są góry od dawna, jak i turyści dopiero zaczynający górską przygodę.

slowacja

O czym jeszcze w przewodniku?

Całość została podzielona na kilka rozdziałów, a mianowicie: Tatry Wysokie i Bielskie, Tatry Zachodnie, Niżne Tatry, Słowacki Raj, Mała Fatra, Wielka Fatra. I jeżeli dla kogoś te nazwy brzmią dość obco warto przywołać bardziej charakterystyczne atrakcje dla tych regionów, jak chociażby: Morskie Oko i Wielki Staw, a na Słowacji Wielki Hińczowy Staw i Szczyrbskie Jezioro. Do tego Bielska Jaskinia, Rohackie Stawy – jedno z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych miejsc w Tatrach Zachodnich. Warte odwiedzenia są również kąpieliska termalne, doliny Maly Kysel, Velky Kysel, Sucha, Bela i Sokolia, Wielki Krywań. Miłośników historycznych smaczków zainteresuje Janosikowe Więzienie (kasztel, gdzie sądzono Janosika), Janosikowe Lico w Dolinie Kwaczańskiej czy Schronisko pod Wagą. Przewodnik zaopatrzony jest w piękne zdjęcia, opisy ośrodków letniskowych oraz oznaczenia tras ze względu na stopień trudności. Jednym słowem kompleksowy przewodnik nie tylko dla nowicjusza, ale także dla wprawionego turysty.

Polecamy.

O autorze:
Dariusz Jędrzejewski – jest fotografem oraz autorem książek historycznych i przewodników turystycznych, m.in.: „Rodzinne wakacje”, „Góry dla niecierpliwych”, serii Polska Lista Przebojów. Jego zdjęcia ukazały się w wielu przewodnikach i albumach.

Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się również następujące przewodniki Dariusza Jędrzejewskiego: „Agrowypas. Najlepsze miejsca na wakacje pod gruszą” oraz „Góry dla niecierpliwych. Najpiękniejsze górskie szczyty na jeden dzień”, „Rodzinne wakacje. Jak połączyć pobyt w SPA z aktywnym wypoczynkiem i atrakcjami dla dzieci” oraz trzy tomy „Polski wzdłuż i wszerz“: „Wybrzeże Bałtyku i pojezierza“, „Niziny i wyżyny między Odrą i Bugiem“ i „Góry i pogórza południowej Polski”.

Dane wydawnicze:
Autor: Dariusz Jędrzejewski, tytuł: „Słowacja. Góry dla niecierpliwych”, Wydawnictwo Burda Książki, ISBN 978-83-7596-498-1, cena: 41,90 zł, format 150 x 200 mm, liczba stron: 200, oprawa miękka, data premiery: 18 lutego 2015 r.

O Wydawnictwie Burda Książki:
Wydawnictwo książkowe istnieje od ponad dziesięciu lat – wcześniej pod nazwą G+J Książki, od grudnia 2013 roku jako Burda Książki. W ofercie ma około 1200 tytułów (powieści, thrillery, poradniki, biografie, kulinaria i książki dla dzieci). To czołowy wydawca literatury pięknej i popularnej, rocznie wydaje 300 pozycji książkowych. W 2012 i 2013 roku wydawca otrzymał kolejno dwie statuetki Bestseller Empiku 2011 oraz statuetkę Bestseller Empiku 2012. Wydawnictwo książkowe National Geographic jest liderem w dziedzinie publikacji ilustrowanych. Katalog wydawniczy obejmuje literaturę podróżniczą, poradniki fotograficzne, przewodniki turystyczne, książki popularnonaukowe dla dzieci i dorosłych oraz albumy. W sprzedaży jest ponad 200 tytułów. Znakiem rozpoznawczym publikacji National Geographic jest nie tylko charakterystyczna żółta ramka, ale także doskonałej jakości zdjęcia najwybitniejszych fotografików na świecie. W styczniu 2014 Wydawnictwo Burda Książki otrzymało tytuł Wydawcy Roku 2013 w ramach corocznych nagród przyznawanych przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” – najstarsze i największe pismo dotyczące branży wydawniczej w Polsce.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *