HTC I VALVE SPRAWIĄ, ŻE SEN O WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI STANIE SIĘ RZECZYWISOTŚCIĄ, DZIĘKI PIERWSZEMU SPRZĘTOWI STEAM DO WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI

HTC ujawnia strategiczne partnerstwo z firmą Valve; ogłasza wersję deweloperską sprzętu do wirtualnej rzeczywistości (VR), która będzie dostępna wiosną tego roku, oraz wersję konsumencką, która będzie dostępna pod koniec 2015 r.

HTC, pionier na polu innowacyjnych, inteligentnych technologii, zapowiedział dziś plany związane z postawieniem kolejnego kroku na drodze do upowszechnienia wirtualnej rzeczywistości. Poprzez strategiczne partnerstwo z firmą Valve, HTC obiecuje całkowicie odmienić sposób w jaki konsumenci wchodzą w interakcję z technologią i otaczającym ich światem. Umożliwi to debiut pierwszego rozwiązania do wirtualnej rzeczywistości napędzanego technologią Valve Steam VR, a przeznaczonego dla końcowego odbiorcy. HTC Vive Developer Edition zostanie udostępnione na wiosnę, a edycja konsumencka pod koniec 2015 r.

Vive łączy w sobie technologie Valve z uznanym na całym świecie wzornictwem HTC, ustanawiając nowy, wysoki standard dla branży, która do tej pory zmagała się z wykroczeniem poza fazę koncepcyjną takich projektów.

Peter Chou, prezes HTC, powiedział: „Rzadko zdarza się, że firma ma szansę na zawsze zmienić sposób w jaki ludzie komunikują się ze sobą i wchodzą w interakcję z otaczającym ich światem. Osiągnęliśmy to już raz dzięki rozwojowi naszych technologii związanych ze smartfonami, a dzięki partnerstwu z Valve, zrobimy to ponownie z technologią VR, o której konsumenci mogli do tej pory jedynie marzyć”.

Hipnotyzująca jakość, w pełni immersyjne doświadczenie

Vive oferuje najbardziej immersyjne doświadczenie VR wśród tego typu sprzętu, zanurzając ludzi w innych światach w mgnieniu oka. HTC oraz Valve zapowiedzieli rozwiązanie Full Room Scale 360 Degree z kontrolerami śledzonymi sprzętowo. Pozwala ono wstać, przemieszczać się i odkrywać swoją wirtualną przestrzeń, przyglądać się przedmiotom z każdego kąta i w pełni wchodzić w interakcje z otoczeniem. Ustanawiając nowych benchmark w wydajności, zestaw VR Vive oferuje grafikę wysokiej jakości, wideo odtwarzane w 90 klatkach na sekundę oraz niewiarygodnie wysoką jakość dźwięku.

HTC zapowiada również nowe, bezprzewodowe kontrolery VR, które sprawią, że staniesz się jednością z wirtualnym środowiskiem. Nowe kontrolery HTC Steam VR udostępniane będą w parach i zostały zaprojektowane z myślą o tym, by były na tyle wszechstronne, by współpracować z szerokim zakresem przeżyć VR. W przeciwieństwie do typowych kontrolerów do gier, kontrolery HTC Steam VR są proste i używa się ich intuicyjnie, co pozwala każdemu wynieść jak najwięcej z jego przeżycia.

Gry i nie tylko

Wersje beta Vive Developer Edition umożliwiły już wygenerowanie bogatego kontentu rozrywkowego od czołowych twórców gier komputerowych, wśród których znajdują się Vertigo Games, Bossa, Fireproof, Dovetail Games, Wemo Labs, Google, Steel Wool Games oraz Owlchemy.

Nasza współpraca z HTC napędzana jest wspólną chęcią stworzenia najbardziej kompletnego i robiącego wrażenie przeżycia VR – powiedział Ken Birdwell z Valve. Dostarczanie twórcom kontentu Vive Developer Edition, to niewiarygodnie ważny kamień milowy na drodze do osiągnięcia tego celu – dodał Birdwell.

O ile niesamowite doświadczenia growe są podstawą uniwersum wirtualnej rzeczywistości, potencjał leżący poza grami, jest nieskończenie duży. HTC i Valve są całkowicie oddani realizacji szerszej wizji wirtualnej rzeczywistości i widzą dużą szansę w możliwości zmieniania codziennych doświadczeń ludzi. Podróże, obecność na meczu, spotykanie się ze znajomymi, a nawet zakupy, już nigdy nie będą takie same, a obie firmy współpracują z czołowymi twórcami kontentu, wśród których znajdują się Google, HBO, Lionsgate oraz National Palace Museum na Tajwanie, by ta wizja stała się rzeczywistością.

„Vive tworzy ekscytującą szansę dla wszystkich deweloperów i twórców kontentu, którzy mogą nam pomóc we wprowadzeniu wirtualnej rzeczywistości do głównego nurtu, dzięki rozwiązaniu, które całkowicie redefiniuje to, jak bawimy się, komunikujemy, uczymy, a koniec końców stajemy się bardziej produktywni” – powiedział Jeff Gattis, executive director oddziału Connected Products w HTC.

„HTC Vive naprawdę istnieje, jest już tutaj i będzie gotowe do startu przed początkiem 2016 r.” – dodał Gattis.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *