Jak Polacy niszczą smartfony – najniebezpieczniejsze miejsca w domu

Firma Square Trade zbadała w jaki sposób Polacy niszczą smartfony. Aż 46% nieszczęśliwych wypadków ze smartfonami ma miejsce w domu, a najbardziej niebezpiecznym miejscem okazał się salon. Mimo, że Polacy zniszczyli w ciągu ostatnich dwóch lat najmniej urządzeń spośród 18 europejskich krajów, w których prowadzone były badania, niemal ¼ z nas musiała naprawiać lub wymieniać urządzenie w ostatnim czasie.

Salon, kuchnia i sypialnia to najbardziej niebezpieczne dla smartfonów miejsca w naszym domu. 29% zniszczeń ma miejsce właśnie w salonie, 23% w kuchni i 16% w sypialni.

Powinniśmy także być bardziej uważni w łazience – 15% wypadków ze smartfonami ma miejsce w łazience, a 8 % badanych przyznało, że straciło urządzenie w toalecie.

W sumie w domu ma miejsce niemal połowa nieszczęśliwych wypadków ze smartfonami.

Badania pokazują, że niemal nie rozstajemy się z telefonami, a w każdym miejscu, gdzie je zabieramy ze sobą zdarzają się nieszczęśliwe wypadki – w salonie, łazience, czy sypialni. O ile dom jest jednym z najbardziej bezpiecznych miejsc dla ludzi, z pewnością jednak nie dla smartfonów – aż 46 proc. urządzeń zniszczyliśmy właśnie tam – powiedział Kevin Gillan, dyrektor zarządzający Square Trade w Europie.

Mimo, że salon jest jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc w większości krajów europejskich, w których przeprowadzone było badanie, z punktu widzenia uszkodzeń telefonu niebezpieczny jest cały dom. Wkładamy urządzenie razem z pościelą do pralki, wpada im ono do muszli klozetowej czy do wanny podczas kąpieli. W sumie w ciągu ostatnich 7 lat Polacy wydali na naprawę i wymianę urządzań ponad 4 miliardy złotych.

Metodologia i źródła danych: 1. European Smartphone Accidents Study – badanie Square Trade przeprowadzone w sierpniu 2014 przez ResearchNow i Qualtrics (panel online). Odpowiedzi zebrano od ponad 13 000 właścicieli smartfonów w Europie. 2. Kurs wymiany walut za Bloomberg.com z 8.14.2014. 3. Badanie Global Mobile Consumer Survey, Deloitte, lipiec 2013. 4. The World Factbook za CIA.gov. 5. Badanie Our Mobile Planet Smartphone, Google, 2013. 6. GSMA Intelligence

O SquareTrade

SquareTrade to najwyższej klasy plan ochrony, któremu zaufały już miliony zadowolonych klientów, doceniając szybką i wyjątkową usługę. SquareTrade chroni urządzenia mobilne, laptopy, tablety, oraz inne urządzenia elektroniki użytkowej czy urządzenia odpowiedzialne za ochronę życia lub pomoc ofiarom wypadków. W odróżnieniu od znanych dotychczas gwarancji, SquareTrade został zaprojektowany dla współczesnych klientów i wykorzystuje innowacyjną technologię oferującą bezproblemowe procesy roszczeniowe. SquareTrade posiada ponad 200 tysięcy fanów na Facebooku, konsekwentnie wygrywa nagrody branżowe i otrzymuje tysiące 5-gwiazdkowych opinii za wyjątkowe centrum obsługi klienta.

Najlepsi sprzedawcy detaliczni z całego świata oferują SquareTrade, osiągając tym samym znaczny wzrost sprzedaży oraz zadowolonych klientów. SquareTrade posiada prywatnych inwestorów, w tym Bain Capital i Ban Capital Ventures. Główne siedziby SquareTrade mieszczą się w San Francisco oraz Londynie. Więcej informacji znajduje się na stronie www.squaretrade.com.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *