TelePolska wspiera akcję Fundacji GAJUSZ -„Samotność nie jest dla dzieci”

Na początku kwietnia TelePolska Sp. z o.o. i Fundacja GAJUSZ, rozpoczęły wspólną kampanię, promującą akcję „Samotność nie jest dla dzieci”. Jej głównym celem jest zbiórka pieniędzy na rzecz budowy stacjonarnego hospicjum dla dzieci z całej Polski.

Pomysł na kampanię „Samotność nie jest dla dzieci” narodził się już 1 października 2010 roku. Wówczas władze Miasta Łódź przekazały Fundacji GAJUSZ budynek przy ulicy Dąbrowskiego 87 o metrażu około 2000 m2, gdzie powstać miało stacjonarne hospicjum dla dzieci z całej Polski. Niestety, mimo upływu dwóch lat, stan budynku wciąż wymaga remontu i adaptacji na potrzeby hospicjum. Brakuje ok. 1,5 miliona złotych, by tę przestrzeń wypełniły uczucia, emocje związane z poczuciem bezpieczeństwa, troską, opiekuńczością.

W kwietniu do promocji akcji przyłączył się operator telekomunikacyjny TelePolska Sp. z o.o., z którym Fundacja współpracuje w ramach charytatywnego projektu Społeczny Operator Telekomunikacyjny.

Nasze wsparcie podzieliliśmy na dwa etapy – mówi Agnieszka Kamińska, kierownik Biura Komunikacji i PR w TelePolska Sp. z o.o.Najpierw, wraz z kwietniowymi fakturami, wysłaliśmy do wszystkich naszych Abonentów specjalną ulotkę informacyjną, w której zawarliśmy wszelkie istotne wiadomości dotyczące akcji prowadzonej przez Fundację GAJUSZ. Broszury, prócz informacji o budowanym hospicjum, zawierały gotowy druk przelewu, na którym każda osoba, która zechciałaby wesprzeć inicjatywę Fundacji, mogła wpisać dowolną kwotę wsparcia. Drugi etap promocji kampanii rozpoczęliśmy wraz z 24 kwietnia – wówczas to swoja premierę miał nagrany przez nas spot reklamowy, który zobaczyć można w Internecie – dodaje Agnieszka Kamińska.

Dzięki tak szerokiej formie promocji akcji zwiększony został tym samym jej zasięg z lokalnego na ogólnopolski.

Agnieszka Osendowska z Fundacji GAJUSZ jest przekonana, że każda złotówka oddana na akcję, to dodatkowa cegiełka dołożona do budowy hospicjum. To już kolejna inicjatywa, w której TelePolska razem z Fundacją GAJUSZ pomaga dzieciom z terenu województwa łódzkiego. Począwszy od czerwca 2010 roku, każdego miesiąca otrzymujemy darowizny na rzecz fundacji w ramach programu SOT (Społeczny Operator Telefoniczny). Jesteśmy przekonani, że połączone siły i wsparcie Abonentów TelePolski będą kolejnym sukcesem w budowie miejsca, gdzie poczują się bezpiecznie.

Przekazana pomoc sprawi, że mali pacjenci z całej Polski, którzy nie mają mamy i taty, znajdą Dom w budowanym przez Fundację hospicjum stacjonarnym.

Pragniemy by przestrzeń budynku wypełniły ciepło i troska. Powstaną tu małe, przytulne pokoje, z zabawkami, kolorową pościelą, gdzie dzieci będą mogły znowu być dziećmi. Wszystkie nasze działania kierujemy w stronę życia – nieważne jak długiego – dodaje Agnieszka Osendowska z Fundacji GAJUSZ.

Akcja „Samotność nie jest dla dzieci”, nie jest ujęta w określonych ramach czasowych. Zarówno Abonenci TelePolski, jak i wszyscy inni ludzie mogą dokonywać wpłat na rzecz budowy hospicjum w dowolnym dla siebie momencie. Bezterminowość tej inicjatywy daje możliwość zebrania pokaźnej sumy pieniędzy dla chorych dzieci, a w dalszym etapie wesprze również codzienne funkcjonowanie stacjonarnego hospicjum.

W celu uzyskania większej ilości informacji zapraszamy do odwiedzenia strony www.dzieckadom.com.

Zachęcamy również do obejrzenia filmu, promującego kampanię w Internecie:

http://www.youtube.com/watch?v=UrQmK8Foj0I

 

Fundacja GAJUSZ działa od 20 lutego 1998 roku, jej celem jest wszechstronna pomoc przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom z terenu województwa łódzkiego. Opiekuje się pacjentami oddziału onkohematologii Szpitala Klinicznego nr 4 im. Marii Konopnickiej przy ul. Spornej w Łodzi. Fundacja GAJUSZ od 2005 roku prowadzi Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej. Opiekuje się dziećmi długotrwale i nieuleczalnie chorymi, które dzięki całodobowej pracy lekarzy i pielęgniarek  nie muszą przebywać w szpitalach, ale mogą być wśród bliskich, w domu. Hospicjum wypożycza sprzęt medyczny, zakupuje leki, wspiera socjalnie i duchowo otaczając opieką całą rodzinę. Od 2001 roku prowadzi również program pomocy prawnej dla dzieci ofiar wypadków komunikacyjnych na terenie całego kraju. Fundacja GAJUSZ to także 70 wolontariuszy, którzy wiedzą, że chore dzieci nie powinny być same.

 

TelePolska Sp. z o.o. to niezależny operator telekomunikacyjny, należący do grupy kapitałowej Tele-Polska Holding S.A. notowanej na rynku NewConnect, prowadzonym przez GPW w Warszawie. TelePolska działa na polskim rynku od 2001 roku. Klientom biznesowym oferuje funkcjonalne rozwiązania telekomunikacyjne obniżające koszty i umożliwiające większą efektywność komunikacji. W swojej ofercie posiada również atrakcyjne cenowo usługi dla odbiorców indywidualnych. Priorytetem działalności TelePolska jest świadczenie najwyższej jakości usług przy zachowaniu konkurencyjnej ceny i profesjonalnej obsługi Klienta. Od czerwca 2010 r. TelePolska realizuje inicjatywę Społeczny Operator Telekomunikacyjny, przeznaczając cześć swoich dochodów dla organizacji, które kierują swoją pomoc do potrzebujących, w szczególności do dzieci. Więcej informacji o TelePolsce: www.telepolska.pl, oraz o projekcie SOT: www.spolecznyoperator.pl.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *