CI Games ogłasza nową strategię firmy i zapowiada Sniper: Ghost Warrior 3

Firma CI Games, twórca bardzo dobrze przyjętej przez branżę i graczy gry Lords of the Fallen, ogłosiła dzisiaj kluczowe elementy nowej strategii spółki. Zaprezentowano również zespół oraz pierwsze materiały dotyczące najnowszej gry, na której produkcji skupi się developer – Sniper: Ghost Warrior 3. CI Games zapowiedziała również, że rozpoczyna produkcję gier na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android.

Nowa strategia firmy

Na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej Marek Tymiński, prezes spółki CI Games, przedstawił model biznesowy oraz obszary tematyczne, które będą podstawą działania firmy przez kolejne lata. CI Games odchodzi od modelu „fabryki gier”, która realizuje własnymi siłami cały proces produkcji gier – od prac koncepcyjnych, przez realizację do wydania gotowego produktu. Polskie studio jest przykładem firmy opierającej swój model biznesowy na wiedzy, przechodząc do modelu „firmy designerskiej”, która jest twórcą koncepcji oraz projektu gry, zlecając część wykonawczą wybranym przez siebie podmiotom. CI Games czuwa nad realizacją i jakością wykonania oraz zarządza procesem produkcyjnym i wydawniczym tytułu.

„Sukces Lords of the Fallen pokazał, że jesteśmy studiem, które posiada zasoby do tworzenia wysokiej jakości gier wideo z segmentu AAA. W odpowiedzi na dynamicznie zmieniające się współcześnie warunki ekonomiczne opieramy nasz model biznesowy na wiedzy i współpracy ze starannie wybranymi podmiotami wierząc, że jest to strategia zapewniająca nam optymalną efektywność i stałą kontrolę nad sygnowanymi przez nas tytułami” – mówi Marek Tymiński, prezes CI Games. „Bogatsi o doświadczenia, jakie zdobyliśmy tworząc Lords of the Fallen jesteśmy w stanie zoptymalizować i usprawnić cały proces wydawniczy kolejnej dużej produkcji” – dodaje Tymiński.

Polski developer stawia też na produkcje dedykowane konsolom nowej generacji i komputerom PC oraz globalną dystrybucję, tak jak miało to miejsce w przypadku Lords of the Fallen, które w dniu premiery pojawiło się na 72 rynkach. Firma znajduje się w ekskluzywnym gronie developerów posiadających nie tylko umowy produkcyjne, ale również wydawnicze z Sony oraz Microsoft (producenci konsol PlayStation oraz Xbox). Na poszczególnych zagranicznych rynkach CI Games współpracuje z największymi wydawcami gier, którzy zajmują się dystrybucją produktów firmy.

„Widzę ogromny potencjał w konsolach nowej generacji. Estymacje sprzedażowe wskazują, że ich ilość wzrośnie z około 23 mln sztuk (PS4 i Xbox One) na koniec 2014 roku, do około 85 mln do końca 2016 roku. To dla nas ogromna szansa. Rozpoczęliśmy już pracę nad kontynuacją Lords of the Fallen, która również będzie grą na konsole nowej generacji. Dzięki niezwykle szerokiej dystrybucji oraz modelowi, w którym prawa do marek produkowanych przez nas gier pozostają w CI Games, możemy znacznie zwiększyć zyski ze sprzedaży własnych tytułów” – mówi Marek Tymiński.

Sniper: Ghost Warrior 3 – nowa produkcja z segmentu AAA

Najnowszą grą, na której zamierza się teraz skupić CI Games będzie Sniper: Ghost Warrior 3. Trzecia część polskiej gry snajperskiej realizowana będzie zgodnie z zapowiedzianą przez firmę strategią.

„Prace koncepcyjne są na zaawansowanym poziomie – 60-osobowy zespół od maja tego roku pracuje nad tym projektem. Będzie to wysokobudżetowa produkcja klasy AAA, która ma spore szanse na międzynarodowy, zarówno artystyczny, jak i komercyjny sukces. Nad projektem czuwa dwóch wybitnych specjalistów, którzy mają duże doświadczenie w grach FPS i snajperskich” – mówi Marek Tymiński.

Za grę odpowiedzialny będzie zespół na czele którego stoją Steve Hart oraz Paul Robinson. Steve Hart odpowiadał za grę Sniper Elite 2, brytyjskiego studia Rebellion. Paul Robinson z kolei pracował przy takich tytułach jak Comanche, Armored Fist (studio NovaLogic), Full Spectrum Warrior (Pandemic) czy Killzone 2 (Guerilla Games). Początki kariery zawodowej spędził w Korpusie Piechoty Morskiej USA oraz jako scenarzysta telewizyjny.

Premiera gry Sniper: Ghost Warrior 3 jest planowana na 2016 rok. Gra zostanie wydana w wersji na komputery PC oraz na konsole nowej generacji – PS4 oraz Xbox One. Gry z serii Sniper: Ghost Warrior do tej pory sprzedały się w nakładzie ponad 5,5 mln sztuk na całym świecie.

Początek produkcji gier na platformy mobilne

Miliard osób korzysta z gier mobilnych, a gracze każdego dnia spędzają miliard godzin na korzystaniu z tego rodzaju rozrywki. Ten ogromny rynek, wyceniany jest na ok. 25 miliardów dolarów i bardzo szybko rośnie. Eksperci przewidują, że jego wartość wyniesie 30 mld w 2015 i aż 41 mld w 2017 roku.

„Gry mobilne wygenerowały prawie 10 mld dolarów przychodów w 2013 roku. Ten rynek rośnie w zawrotnym tempie – szacunki pokazują wzrost przychodów do 21 mld w 2014 i 25 mld w 2015 roku. Uważamy, że mamy potencjał i warunki, żeby na tym rynku się odnaleźć i produkować wysokiej jakości tytuły” – mówi prezes Tymiński.

Warszawski developer zamierza rozpocząć produkcję gier na platformy mobilne od sprawdzonej marki – pierwszą grą będzie mobilna wersja Lords of the Fallen. Gra zostanie wydana na platformy iOS oraz Android jeszcze w 2015 roku. W tym samym czasie powstanie co najmniej jeszcze jeden tytuł dedykowany urządzeniom typu smartfon i tablet.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *