Tramwajem przez Kraków

W dniu 30 listopada 2014 r. w godzinach 11:00-14:00 odbędzie się gra miejska „Tramwajem przez Kraków”, organizowana przez Fundację CEKIN Społeczeństwo – Kultura – Przedsiębiorczość w ramach projektu Akademia Młodych Liderów Społecznych. Projekt dofinansowany jest ze środków programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Autorami i realizatorami przedsięwzięcia są uczniowie krakowskich szkół średnich, którzy wzięli uprzednio udział w cyklu szkoleń dotyczących aktywności społecznej, a teraz w praktyce trenują swoje umiejętności dotyczące zarządzania projektem.

Rozpoczęcie gry miejskiej „Tramwajem przez Kraków” zaplanowano na godzinę 11:00 na Placu Jana Matejki. Uczestnicy otrzymają wtedy mapy Krakowa z zaznaczonymi miejscami, w których znajdą się zadania do wykonania. Liczyć będzie się spryt, szybkość i kreatywność. Na wszystkich uczestników na koniec imprezy będzie czekała ciepła kawa i herbata, natomiast dla zwycięskich drużyn przewidziano atrakcyjne nagrody w postaci voucherów do kina oraz gier planszowych. Zgłaszane drużyny powinny składać się z 3-5 osób. Liczba miejsc jest ograniczona! By wziąć udział w grze chętni muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej:

http://www.cekin.org.pl/index.php/78-newsy/104-gra-miejska-tramwajem-przez-krakow.

Głównym celem gry miejskiej jest promocja użytkowania komunikacji miejskiej, jako ekologicznej formy transportu. Jednocześnie organizatorzy pragną poprzez grę propagować walkę z krakowskim smogiem. Wydarzenie wpłynie również na kształtowanie lokalnego patriotyzmu, ponieważ uczestnicy zdobędą wiedzę o miejscach i wydarzeniach z historii ich miasta. Grę miejską „Tramwajem przez Kraków” patronatem objęła Młodzieżowa Rada Krakowa.

Strona wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/415205401963472/

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *