Ruszają zapisy – I Program Emisji Obligacji MIKROKASA oferuje 9,2 proc. w skali roku

Od 6 do 25 listopada br. potrwają zapisy na obligacje serii „L1” MIKROKASY, gdyńskiej firmy specjalizującej się w gotówkowych pożyczkach konsumenckich. Dwuletnie papiery dłużne oferowane są z oprocentowaniem na poziomie 9,2 proc. w skali roku. Z oferty MIKROKASA chce pozyskać 2 mln zł, a zebrane środki zostaną przeznaczone na rozwój głównego biznesu spółki – zintensyfikowanie akcji pożyczkowej.

Cena nominalna jednej obligacji wynosi 1000 zł. Wypłata odsetek z waloru będzie się odbywała na podstawie kwartalnych kuponów o stałym oprocentowaniu. Papiery zabezpieczone zostaną na zbiorze wierzytelności MIKROKASY do wysokości 150 proc. wartości wyemitowanych obligacji. Zamierzeniem spółki jest wprowadzenie papierów dłużnych do obrotu na rynku Catalyst.

Portfel kredytowy spółki osiągnął wartość i jakość przy których możemy wyliczyć pozyskiwanie kapitału dłużnego w planie rocznym. Pozwala nam to restrukturyzować zadłużenie i zdobywać coraz tańszy pieniądz. Sprzyja nam też koniunktura rynkowa. Dlatego zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie I Programu Emisji Obligacji. Cel pozostaje ten sam co w przypadku wszystkich dotychczasowych emisji – pozyskanie kapitału na zwiększenie akcji pożyczkowej. Skuteczność naszych obliczeń ilustrują dotychczasowe wyniki i regularne spłaty zobowiązań wobec inwestorów, którzy nam zaufali – mówi Janusz Bigus, wiceprezes zarządu MIKROKASA.

Rynek pożyczek pozabankowych dynamicznie się rozwija. Zmiany w prawie ograniczyły udzielanie pożyczek gotówkowych przez banki. Nowe prawo oraz rosnący popyt zwiększyły r/r wartość portfela kredytowego firm pożyczkowych 2,5 krotnie. Wartość rynku pożyczek niebankowych wyniosła w 2013 r. 3,1 mld zł (wg. danych Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych), a prognozy Związku Firm Pożyczkowych przewidują wzrost tej wartości o 30 proc. (do 4 mld zł) na koniec br. Tymczasem w pierwszym półroczu 2014 r. rok do roku MIKROKASA zwiększyła wartość portfela udzielonych pożyczek o 49 proc. (do 9,7 mln zł).

Spółka zdecydowała kontynuować udaną współpracę przy kolejnych emisjach publicznych obligacji z oferującym w programie – Domem Maklerskim Ventus Asset Management SA, który opiekował się pierwszą emisją publiczną serii J MIKROKASA SA.

Więcej informacji: k.kopka@baddog.pl, 797 327 849

Specjalizująca się w jedno, dwu i trzyletnich pożyczkach konsumenckich do 7 tys. zł MIKROKASA powstała w 2006 r. Od 2011 r. jest aktywnym członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych i działa w myśl Programu Etycznego tej organizacji. Przyjęte przez spółkę Zasady Dobrych Praktyk maja na uwadze bezpieczeństwo konsumentów pożyczkobiorców. Uznanie za odpowiedzialność biznesową spółka zdobyła przyznanym przez Klientów w 2013 r. laurem Firmy Przyjaznej Klientowi.

W ostatnich latach spółka odnotowuje rosnące wyniki finansowe (kwoty w tys. zł):

 

 

2012

2013

30.06.2013

30.06.2014

Przychód

1.937,-

1.932,-

1.138,-

2.064,-

Zysk netto

284,-

256,-

12,-

452,-

 

W 2013 r. MIKROKASA zainwestowała w nowy system informatyczny z platformą transakcyjną oraz rozwój sieci sprzedaży. Sprzedaż przez Internet spółka planuje uruchomić jeszcze w 2014 r.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *