Maraton strachu, czyli filmy na Halloween

Przypadający 31 października Halloween to wprost wymarzona okazja, by wrócić do klasycznych horrorów lub najeść się strachu przy nowych produkcjach. Jest w czym wybierać, bo zagraniczni twórcy dreszczowców nie próżnują. W Polsce powstaje niewiele filmów tego gatunku, toteż warto interesować się każdą nową produkcją. Jedną z nich jest „Odludzie” – polski film grozy, który ma szansę wejść do kanonu halloweenowych pozycji obowiązkowych.
Przez jednych uważane za okazję do dobrej zabawy w specyficznym klimacie, przez zwolenników tradycyjnych polskich obrzędów krytykowane, ignorowane przez innych. Halloween.
Masz dość widoku lampionów zrobionych z dyni? Nie chce Ci się szukać stroju odpowiedniego na tematyczną domówkę? Wybierz się do kina lub usiądź spokojnie przed telewizorem, włącz dobry horror i… zacznij się bać.

Strach się bać – Halloweenowa top lista filmów

Egzorcysta”, „Lśnienie”, „Piła”, „Koszmar z ulicy Wiązów”, „Krąg” – te tytuły znają nawet osoby, które nie przepadają za filmami grozy. Wymienione produkcje często pojawiają się w zestawieniach i listach horrorów wszech czasów. Kolejnymi propozycjami wartymi uwagi w Halloween są filmy „Piątek 13-go”, „Laleczka Chucky”, „Krzyk” oraz „Halloween”. Do tego grona aspirują produkcje, które gościły na ekranach kilka lat temu, m.in. „Dom w głębi lasu”, „Prometeusz” oraz „Coś”.
O ile z wymienieniem tytułów zagranicznych horrorów raczej nie mamy problemu, o tyle polskie produkcje znają fani gatunku. Najwyżej ocenianymi propozycjami naszych twórców są „Medium”, „Diabeł”, „Asylum 5D” , czy „Wilczyca”.

Dlaczego szeroka publiczność nie zna polskich filmów grozy? Odpowiedź jest prosta. – W naszym kraju powstaje mało filmów tego gatunku – wyjaśnia krótko Łukasz Urban z firmy ŁukkFilm. Nie oznacza to jednak, że tego typu materiałów nie ma w ogóle. Dowodem na to jest nowy polski film grozy – „Odludzie”.

Odludzie – polski film grozy, w który możesz się zaangażować

Produkcja tego horroru wkracza właśnie w ostatnią fazę – w listopadzie ekipa filmowców wróci na plan, by zrealizować ostatnie zdjęcia. Efekty ich pracy będzie można podziwiać w przyszłym roku. Jednak już teraz, z kilku powodów, warto zainteresować się „Odludziem”.

Scenariusz filmu jest inspirowany słowiańskimi legendami i wierzeniami. Co więcej, historia, którą poznają widzowie jest osadzona we współczesnych realiach regionu świętokrzyskiego. Zamiast kolejnej dawki typowo amerykańskiego kina, otrzymamy zatem historię, która mogłaby się przydarzyć każdemu z nas. Emocje gwarantowane!

Twórcami „Odludzia” jest grupa pasjonatów; profesjonalistów wspierają amatorzy, których uwiodła X Muza. Obsadę wybrano w castingach, podczas których o główne role starało się ponad 500 osób.
Na ekranie pojawią się: Magdalena Daniel (aktorka Teatru Lalki i Aktora „Kubuś’” w Kielcach), Małgorzata Stryjek, Karol Sobura, Bartosz Miśkiewicz oraz Kamil Bernatek. Ostatni z wymienionych jest również, wspólnie z Kornelem Danielewiczem, scenarzystą i reżyserem obrazu.
Producentem i pomysłodawcą filmu jest Łukasz Urban. Mecenasem produkcji są twórcy programu promocyjnego „Doceń polskie”. Całą ekipę filmowców można poznać dzięki stronie internetowej horroru –
www.filmodludzie.pl.

Kolejnym, być może najistotniejszym, powodem by zainteresować się „Odludziem” jest fakt, że każdy kinoman może mieć swój wkład w produkcję tego obrazu. Kto z nas nie marzył o tym, by znaleźć się w napisach końcowych filmu prezentowanego na dużym ekranie? Wystarczy wejść na wspomnianą już stronę „Odludzia” (zakładka Wspomóż nas) i wpłacić dowolną sumę. Uzyskane tą drogą środki pozwolą sfinansować dalszą realizację filmu. Dotychczas, w stworzenie horroru zaangażowało się ponad 170 osób, a także wiele instytucji i firm.
Każdy ofiarodawca, poza pojawieniem się w napisach końcowych, otrzyma gadżety związane z filmem, płyty DVD z limitowanej edycji oraz specjalne prezenty – niespodzianki.

Filmowców warto wspierać nie tylko dla gadżetów, czy czystej satysfakcji wzięcia udziału w interesującym projekcie. Osoby, które dość krytycznie wypowiadały się o polskich filmach grozy raczej nie powinny popołudniami wędrować po lasach, przecież nigdy nie wiadomo kto (lub co) czai się za zakrętem…

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *