PKP CARGO – ParadaParowozów

Parowozy z Polski, Niemiec i Czech, a wśród nich legendarna „Piękna Helena”, złota medalistka paryskiej Wystawy Sztuki i Techniki w 1937 roku, zaprezentują się podczas tegorocznej Parady Parowozów w Wolsztynie. Lokomotywy wezmą także udział w niezwykłym spektaklu „Światło, dźwięk, para” z wykorzystaniem laserów i pirotechniki. Organizatorem imprezy, którą uświetnią gwiazdy estrady: In-grid, Jacek Stachursky i zespół Feel,  jest PKP CARGO.

Parada parowozów, która odbędzie się w ramach Dni Wolsztyna w sobotę, 28 kwietnia, to jedyne takie w roku wydarzenie w Europie, na które ściągają fani kolei z całego świata. W tegorocznej paradzie weźmie udział 13 parowozów, w tym 6 zagranicznych: 4 z Niemiec (serii 52 8177, 52 8079, 01 509, 35 1019-5) i 2 z Czech (serii 534.0432, 475.101). PKP CARGO będą reprezentować lokomotywy Pm36-2, Ol49-59, Ol49-69, TKt48-191 i Ty2-911. Gwiazdą parady będzie jak co roku parowóz Pm36-2, zwany „Piękną Heleną”, złoty medalista Wystawy Światowej w Paryżu z 1937 r. Po raz pierwszy wystąpią w paradzie dwa polskie parowozy nie będące własnością PKP CARGO. Będą to parowozy serii TKh 05353 z Pyskowic oraz TKt48-18 z Jaworzyny Śląskiej.

Podwoje dla zwiedzających otworzy zabytkowa, ponad stuletnia parowozownia, w której zachowano historyczne urządzenia, sprzęt do naprawy i utrzymania parowozów. Interesująco zapowiada się także pokaz obrządzania parowozów. Paradzie będą towarzyszyć liczne konkursy i pokazy. Nie zabraknie także dobrej muzyki. Gwiazdami wieczoru będą In-grid, Jacek Stachursky i zespół Feel.

Kulminacyjnym punktem imprezy będzie widowisko pt. „Światło, dźwięk, para”. Zobaczymy majestatyczne, buchające parą lokomotywy w specjalnie przygotowanej na tę okazję muzycznej aranżacji i choreografii z wykorzystaniem laserów i pirotechniki. Reżyserem spektaklu jest Bolesław Pawica, twórca m.in. wielu programów i widowisk telewizyjnych.     W szczególnej roli wystąpi Bogusław Wołoszański, który przygotował specjalną niespodziankę dla uczestników imprezy.

Pełen atrakcji dzień uwieńczy dyskoteka, którą do białego rana poprowadzi znany prezenter muzyczny Hirek Wrona.

Od pokoleń kochamy kolej

Parowozowy piknik cieszy się dużą popularnością i co roku gromadzi dziesiątki tysięcy widzów nie tylko z kraju, ale także z wielu państw europejskich, a nawet miłośników kolei z Azji i Australii. Parada odbywa się w wolsztyńskiej parowozowni, która istnieje od ponad 100 lat i jako jedyna w Europie prowadzi planowy ruch pociągów przy wykorzystaniu lokomotywy parowej. Od 2003 roku gospodarzem i mecenasem Parowozowni Wolsztyn jest, w myśl hasła „Od pokoleń kochamy kolej…”, Spółka PKP CARGO.

Bieżące informacje o Paradzie znajduję się na profilu FB Spółki:

http://www.facebook.com/pkpcargo

Partnerem Parady jest Urząd Miejski w Wolsztynie.

Patroni medialni: Polska Agencja Prasowa, Polska Głos Wielkopolski, Dzień Wolsztyński, Gazeta Polska, Gazeta Finansowa, The Warsaw Voice, Gentleman, Home&Marekt, VIP, Fakty Magazyn Gospodarczy, Wasze Podróże, Polska Gazeta Transportowa, Rynek Kolejowy, Kurier Kolejowy, TLS Biznes, Nowy Przemysł, Wnp.pl, Spedycje.pl, Rk.pl, Etransport.pl, Pracujwlogistyce.pl, Cashom.pl, Kurier365.pl, Niezalezna.pl

Patroni honorowi: Polska Organizacja Turystyczna, Wielkopolska Organizacja Turystyczna

PKP CARGO S.A. jest największym przewoźnikiem na polskim rynku kolejowym i drugim w Unii Europejskiej. Spółka realizuje przewozy konwencjonalne, kombinowane, ładunków ciężkich, ponadgabarytowych i niebezpiecznych, zarówno w komunikacji krajowej, jak i międzynarodowej, w tym z wykorzystaniem linii kolejowo-promowej. W ofercie firmy są także usługi trakcyjne i taborowe związane z wynajmem i utrzymaniem lokomotyw i wagonów oraz usługi logistyczne i spedycyjne.

 

Źródło: PR

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *